
Šaltinis: Daily Mail
Buvęs amerikietiško futbolo žaidėjas Jay Cutler sulaukė aršios kritikos po to, kai socialiniuose tinkluose pasidalijo nuotraukomis iš medžioklės kelionės Pietų Afrikoje. Jis pozavo su sumedžiotais gyvūnais, tarp jų – ir su sable antilope.
Gyvūnų teisių organizacija PETA Cutlerį išvadino bailiu ir žiauriu, teigdama, kad jo medžioklė buvo „krauju aptaškytas ego kelionės nuotykis“. Pasak jų, „šie gyvūnai turėjo šeimas, gyvenimus ir teisę gyventi laisvai – iki tol, kol Cutleris nusprendė, kad jie gražiau atrodys kaip trofėjai“.
Panašių komentarų pasirodė ir iš kitų medžioklei priešiškai nusiteikusių sekėjų. Vienas rašė: „Wow, Jay. Tu nušovei laukinį gyvūną vietoje, kur jis net neįtarė grėsmės. Labai įspūdinga…“ Kitas piktinosi: „Aš irgi buvau safaryje Afrikoje, mačiau laukinius gyvūnus, bet nė karto neturėjau minties juos žudyti.“
Ši ataka – dar vienas pavyzdys, kaip medžiotojai tampa spaudimo taikiniu vien už tai, kad teisėtai ir atsakingai užsiima medžiokle. Trofėjų medžioklė daugelyje Afrikos šalių yra ne tik legali, bet ir svarbi ekonominė veikla, padedanti finansuoti saugomų teritorijų išlaikymą bei suteikianti pajamas vietos bendruomenėms.
Be to, sumedžiotų gyvūnų mėsa dažnai sunaudojama maistui – tai sveika, natūrali alternatyva pramoniniu būdu auginamai mėsai. Pastaroji dažnai susijusi su gyvūnų gerovės pažeidimais ir stipriu aplinkos taršos poveikiu.
Jay Cutler – ne pirmas ir ne paskutinis, kurį medžioklei priešiškos grupės puola viešai. Tačiau tokie atvejai tik dar kartą parodo, kaip svarbu viešojoje erdvėje objektyviai kalbėti apie medžioklės vietą gamtosaugos ir maisto tiekimo kontekste.
!PRENUMERUOKITE žurnalą!
