Patirtis

Alaska1795 – puiki apranga aktyviai medžiotojai0


Sintija Dozberga ir vemaraneris Beris
Sintija Dozberga ir vemaraneris Beris
Nuotrauka: Ivars Koloda

medibuapgerbi.lv

Daugėjant tiek medžiotojų, tiek varovių moterų, auga ir dailiosios giminės atstovėms skirtos medžioklės aprangos poreikis. Renkantis aprangą svarbu ne vien tik kaina, bet ir išvaizda bei praktiškumas. Vienas svarbiausių faktorių medžioklėje su varovais yra tinkama apranga.

Vis dėlto dailiosios giminės atstovės, besirinkdamos aprangą, pirmiausia dėmesį skirs stiliui, ir tik po to – praktiniam pritaikymui: kad nešiugždėtų, būtų kokybiška. Medžioklių su varovais sezonu apranga turi būti ypač apgalvota, kad būtų patogi ir praktiška ne vien stovint bare, bet ir einant varyti. Juk vėlyvo rudens oro sąlygos gali būti itin permainingos: gali tekti pakliūti ir į lietų, vėją, sniegą, šlapdribą, neretai ir ryškesnę šilumos bangą.

Šį sezoną dėl išbandytos kokybės vėl pasirinkau prekių ženklo Alaska1795 aprangą. Seniau moteriškos medžioklinės aprangos pasiūla mūsų medžioklės reikmenų parduotuvėse buvo labai skurdi arba visai neegzistavo, o šį kartą nepaprastai nustebino platus aprangos ir dydžių pasirinkimas.

Alaska Superior 2WS BlindTech yra patobulinta modelio Superior versija. Naujiesiems modeliams panaudota naujų sprendimų. Vėl tenka paminėti kliše virtusią frazę: nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Tad šie drabužiai gali tapti puikiu pasirinkimu aktyviai medžiotojai, medžiosiančiai ne tik su varovais, bet ir tykant. Ruošiantis praleisti laiko bokštelyje ar bare, prekių ženklas siūlo visus sluoksnius, taigi ir apsirengti galima šilčiau.

Moteriška striukė Alaska Superior 2 BlindTech Blaze

Ši striukė yra patobulintas modelio Superior variantas, gražesnio dizaino, be to, labiau prigludusi ir lengvesnė, tinkamesnė aktyviai medžioklei. Vandeniui atspari ir orui laidi dviejų sluoksnių membrana apsaugos ir rudenišku ar nešaltos žiemos oru. Šonuose yra užtraukiamos vėdinimo angos. Dar vienas striukės patobulinimas – orui laidus tinklelio pamušalas.

Striukė itin minkšta liesti, dėl to tyli ir nešiugždanti. Net užtrauktukai padaryti taip, kad nepraleistų vandens. Dvi krūtinės kišenės racijai ar navigacinei šunų sekimo sistemai, reguliuojamas gobtuvas.
Tai tyli, lengva apranga, kvėpuojanti, kas yra didelis privalumas aktyviai medžiojant, kai reikia įveikti didelius atstumus. Medžiotojas dar apsaugotas pradėjus lyti. Audinys išties malonus ir nepaprastai minkštas.
Kaina: 179 eurai

Specifikacijos
Reguliuojamas gobtuvas
Užtraukiamos kišenės ant krūtinės racijai ar šunų sekimo navigatoriui
Gilios užtraukiamos šoninės kišenės
Dešinėje šoninėje kišenėje – specialiai keturiems šoviniams skirta vieta
Vėdinimo angos pažastyse
Reguliuojamos rankovės ir striukės apačia
Saugios vidinės kišenės
Atsparumas vandeniui – 20 000 mm
Orui laidi medžiaga – 20 000 g/m2/24 h

Moteriškos kelnės Alaska Superior 2 Safety Mix

Šios kelnės, taip pat kaip striukė, yra patobulintas, geresnio dizaino Superior variantas, kelnės labiau prigludusios ir lengvesnės, tinkamesnės aktyviai medžioklei. Atspari vandeniui ir orui laidi membrana. Šonuose yra užtrauktukais reguliuojamos vėdinimo angos. Kelnės taip pat turi orui laidų tinklelio pamušalą. Dėmesio nusipelno faktas, kad šių kelnių liemuo, blauzdos ir klešnių apačios taip pat reguliuojami.
Kaina: 139 eurai

Specifikacijos
Tylus ir minkštas audinys
Vėdinimo angos šonuose
Keturios gilios šoninės kišenės su užtrauktukais
Reguliuojamas liemuo
Lipukais reguliuojami susegimai ties blauzdomis ir kulkšnimis
Lengvai prižiūrimos
Atsparumas vandeniui – 20 000 mm
Orui laidi medžiaga – 20 000 g/m2/24 h

Man patinka, kai drabužis prigludęs prie kūno, nėra pernelyg laisvas ir niekas niekur nekabo, todėl vertinu reguliuojamas detales. Ypač norisi išskirti apgalvotą kelnių kabliuką, kurį galima užkabinti už medžioklinių batų raištelių, ir taip reguliuoti kelnių klešnių apačias – kad į batus nieko neįkristų ir nepatektų drėgmės, tarsi mūvėtum tampres. Keliant rankas aukštyn ar tūpiant judėti vis dar patogu, nevaržo. Šis modelis man labai patinka tuo, kad sukaitus nereikia nusivilkti striukės, o galima atitraukti tiek kelnių, tiek striukės šonus. Paprastai moterų medžioklinių drabužių modeliai turi gerokai mažiau kišenių nei vyriški apdarai, tačiau ne šiuo atveju. Puikus sprendimas yra ir reguliuojamas gobtuvas, kuris pravers tiek lietingu, tiek vėjuotu oru.

Keliaudama į medžioklę po kostiumu velkuosi Alaska1795 CoolDry Base Layer moteriškus termoapatinius. Komplektą sudaro lengvo audinio megztukas aukšta apykakle ir kelnės, puikiai tinkamos rudens sezonui. Tiks ir žiemai, ant viršaus užsivilkus dar vieną šiltų termodrabužių sluoksnį ar flisinį megztinį. Aprangos audinys nepaprastai malonus, elastingas ir puikiai priglunda prie kūno, kas užtikrina galimybę laisvai judėti. Šie termoapatiniai puikiai tiks dinamiškai medžioklei, kurioje medžiotojui tenka daug judėti, taigi suteikiama galimybė rengtis sluoksniais.

Susiję straipsniai

Manau, kad Alaska1795 siūlo geriausią kainos, funkcionalumo ir kokybės santykį rinkoje. Žinoma, reikia turėti omenyje, kad teks įsigyti visą aprangos komplektą: nuo apatinių iki viršutinių drabužių. Tik tada bus galima įvertinti jų privalumus.

Nepavyko prenumeruoti metams? Prenumeruokite nuo vasario 2 d. iki metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.