Patirtis

Afrika. Ką daryti su raganosių ragų ištekliais – laikyti ar sunaikinti?0

Nuotrauka: Unsplash.com

Prekyba raganosių ragais buvo uždrausta 1977 m., ir tai sudarė sąlygas klestėti nelegaliai rinkai. Pagal cheminę sudėtį ši medžiaga nelabai skiriasi nuo kitų gyvūnų ragų, kailių ir nagų, tačiau ji paklausi tradicinėje kinų medicinoje.

Afrikoje ragas daugiausia nelegaliai gaunamas iš juodųjų ir baltųjų raganosių. Siekiant apsaugoti gyvūnus nuo brakonierių, jų ragai patrumpinami. Tarp srities specialistų ir tyrėjų kilo diskusija, ką daryti su šiais nupjautais ragais, jeigu jų neleidžiama legaliai parduoti į užsienį.

Šiuo metu jie dažniausiai saugomi tiek privačiuose, tiek valstybės archyvuose, o Pietų Afrikoje kiekvienas legaliai gautas ragas yra su mikroschema – tais atvejais, kai jis atsiduria nelegalioje rinkoje, yra vilties, kad ragas bus atsektas. Kam laikyti šiuos ragus, jei jie neturi realios vertės?

Daugelis savininkų tikisi, kad ateityje rinka vėl bus atidaryta ir atsiras galimybė užsidirbti. EMS fondas, skatinantis įvairių pažeidžiamų grupių ir laukinių gyvūnų rūšių gerovę Pietų Afrikoje, prieštarauja ragų saugojimui, nes tokie archyvai, jų nuomone, tik didina paklausą. Jie nuolat apvagiami, tad kyla grėsmė raganosius ir šiuos archyvus saugantiems žmonėms. Fondo atstovai teigia, kad naikinant ragų atsargas brakonieriams būtų nusiųsta aiški žinia ir parodytas ryžtas neįsitraukti į nelegalius sandėrius.

!PRENUMERUOKITE žurnalą Medžioklė 2025 metams!

Susiję straipsniai

Naujausias žurnalo numeris jau čia!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.