Patirtis

Žvilgsnis į vasaros renginius. CIC generalinė asamblėja Rygoje. Parama Baltijos šalims0


Visų Baltijos šalių atstovai CIK Generalinėje Asamblėjoje
Visų Baltijos šalių atstovai CIK Generalinėje Asamblėjoje
Nuotrauka: Kataryna Šterna

Reiškiant paramą trims Baltijos valstybėms, kai dėl Rusijos karinės agresijos kenčia Ukrainos žmonės ir valstybė, birželio 10–11 dienomis Latvijos sostinėje Rygoje vyko 68-oji Tarptautinės medžioklės ir medžiojamosios faunos apsaugos tarybos (CIC) generalinė asamblėja.

Iš daugelio Europos ir pasaulio šalių susirinko mokslininkai, medžiotojai, komunikacijos specialistai ir gamtos apsaugos organizacijų atstovai. Iš viso daugiau nei 180 iškilių asmenų. Mūsų šaliai asamblėjoje atstovavo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) direktorius Laimonas Daukša, LMŽD teisininkas dr. Feliksas Miliutis ir LMŽD Viešųjų ryšių skyriaus vadovas Deividas Staponkus.

Pagrindinė 68-osios CIC generalinės asamblėjos tema buvo komunikacija. Kaip formuoti medžioklės ūkio komunikaciją su valstybės institucijomis, gamtos apsaugos organizacijomis ir, svarbiausia, kaip kreiptis į likusią visuomenę, kaip ją šviesti, kad medžioklė būtų išsaugota ateinančioms kartoms kaip Europos ir pasaulio kultūrinis paveldas ir nacionalinės ekonomikos dalis.

Generalinės asamblėjos garbei visų trijų Baltijos valstybių medžiotojų organizacijos surengė improvizuotą rekordinių trofėjų parodą viešbučio Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel fojė. Lietuvos delegacija atgabeno geriausius tauriųjų elnių, dėmėtųjų elnių, danielių, stirninų ir šernų trofėjus. Be to, buvo eksponuota ir didžiausio kada nors Lietuvoje vertinto muflono iškamša ir stumbro trofėjaus kopija.

Asamblėjos metu vykusioje konferencijoje Saugok. Burk. Komunikuok. (angl. Conserve – Convene – Communicate) LMŽD lektorius dr. F. Miliutis skaitė pranešimą, kuriame pristatė stumbrų reintrodukcijos ir šių didžiųjų žolėdžių keliamos žalos, naktinių taikiklių pritaikymo, didžiųjų plėšrūnų populiacijos kontrolės, kurapkų gausinimo, teisinio medžioklės ūkio reguliavimo Lietuvoje ir kitus klausimus.

LMŽD teisininkas konferencijos dalyviams papasakojo apie medžioklėtvarką Lietuvoje. Jis nurodė, kad medžiotojų skaičius mūsų šalyje didėja. „Įdomiausia tai, kad padaugėjo ir medžiotojų moterų. Tiesa, kol kas jų skaičius dar gana mažas – moterys sudaro tik 3,5 procento visų medžiotojų“, – pripažino dr. F. Miliutis.

Remdamasis internete prieinamos viešosios nuomonės apklausos rezultatais, dr. F. Miliutis nurodė, kad 44 proc. šalies gyventojų pritaria medžioklei arba nėra prieš ją nusiteikę. Tokia pat dalis nusiteikusi prieš medžioklę ir tik apie 15 proc. žmonių požiūris yra neutralus. „Kartu mes matome, koks stiprus yra judėjimas prieš medžioklę. Ypač organizacijų, siekiančių uždrausti vilkų medžioklę. Tenka kalbėti apie tai, kad šių organizacijų tikrasis tikslas – uždrausti medžioklę apskritai arba pakeisti medžioklės sritį reglamentuojančius teisės aktus, kad medžioti taptų beveik neįmanoma. Jų veiksmai, reikalavimai ir pasiekimai pagrįsti ne moksliniais duomenimis, o garsesniais riksmais. Dažniau ir garsiau šūkaudami jie pritraukia visuomenės dėmesį“, – savo pranešime priėjo išvadą dr. F. Miliutis, pripažindamas komunikacijos reikšmę formuojant modernią, tvarią ir socialiai integruotą medžioklėtvarką Lietuvoje ir visame Baltijos regione.

68-oji Generalinė CIC asamblėja Rygoje

„Tai labai svarbu ir reikšminga, nes visos trys mūsų šalys yra labai panašios. Mūsų gamta panaši, panaši medžioklėtvarka, beveik toks pat medžiojamųjų gyvūnų rūšių sąrašas. Net mūsų problemos panašios, pavyzdžiui, didžiųjų plėšrūnų daroma žala. Asamblėjos metu atsirado tam tikras bendrystės pojūtis, iš kurio gimė Baltijos regiono susivienijimo idėja. Mes, mažos šalys, savo regionui CIC galėtume atstovauti kartu, tada mūsų žodžiai būtų daug svaresni“, – sakė LMŽD direktorius L. Daukša.

Tęsdamas pokalbį jis pakvietė medžiotojus nuodugniau analizuoti socialinius ir politinius procesus ir labiau įsitraukti į medžiotojų organizacijų veiklą: „Daugelis medžiotojų, informuotų apie CIC egzistavimą, mato tik veiklą, susijusią su trofėjų vertinimu ir ekspertų ruošimu. Iš tikrųjų CIC yra įtakinga tarptautinė organizacija, kovojanti už medžioklės ateitį mūsų visų vardu. Įsitraukę į LMŽD, o per ją ir į CIC veiklą, kiekvienas iš mūsų gali rūpintis, kad ateityje būtų išsaugotos mūsų tradicijos, medžioklės būdai ir medžioklė apskritai, – teigė LMŽD direktorius. – Dalyvavimas asamblėjoje leido supažindinti kitus dalyvius su medžiokle Lietuvoje, jos tradicijomis ir mūsų gamta, pasidalyti patirtimi, sužinoti apie kitų šalių požiūrį sprendžiant įvairius klausimus. Svarbiausia tęstinumas. Kartu mes kuriame medžioklės ūkio dabartį ir ateitį.“

Anot LMŽD direktoriaus, vienas iš ateities uždavinių – įtraukti jaunimą ir suformuoti Young Opinion delegaciją CIC. Young Opinion yra jaunimo organizacija, į kurios veiklą įsitraukti gali kiekvienas medžiotojas ir specialistas iki 33 metų amžiaus: vykdyti projektus, tiriamuosius darbus, įsitraukti į CIC veiklas. Jei kuris nors medžiotojas norėtų tapti aktyviu Lietuvos delegacijos CIC Young Opinion nariu, kreipkitės į bendriją. Kontaktus rasite interneto svetainėje www.lmzd.lt.

Susiję straipsniai

Kaip jau minėta, Lietuvos delegacija atvežė į asamblėją rekordinių trofėjų ekspoziciją ir dalyvavo konferencijoje Saugok. Burk. Komunikuok. Mūsų tautiečiai pasirūpino ir šventiška 68-osios generalinės asamblėjos pabaigtuvių nuotaika: iškilminga vėliavos keitimo ceremonija vyko skambant Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų orkestro Tauro ragai atliekamam CIC himnui. Baltijos šalių vėliavos buvo išneštos, o jų vietą užėmė Prancūzijos vėliava. 69-oji generalinė asamblėja vyks Prancūzijoje, Šamboro medžioklės pilyje. Kitų metų susitikimo garbei Tauro ragai atliko ir Prancūzijos himną Marselietė.

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.