
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija kviečia visus medžioklinių veislių šunų savininkus registruotis į sertifikatinę (CAC) parodą „LMŽD TAURĖ 2025”, kuri vyks 2025 m. balandžio 26 d.. Parodoje kviečiami dalyvauti visų grupių medžiokliniai šunys iš Lietuvos ir kitų šalių.
Nors dalis medžiotojų mano, kad medžioklinių šunų parodos yra nereikalingos, iš tiesų jos turi didelę reikšmę. Tiek įprastose, tiek sertifikacinėse parodose patyrę kinologijos ekspertai vertina kiekvieno šuns atitiktį veislės standartui. Tai itin svarbu siekiant išsaugoti medžioklinių veislių šunis, jų charakterį, instinktus ir eksterjerą tokius, kokius juos sukūrė veislės pradininkai prieš dešimtmečius ar net šimtmečius.
Istoriniai šaltiniai rodo, kad šuo buvo prijaukintas prieš maždaug 10 000–15 000 metų. Moksliniai tyrimai ir praktiniai eksperimentai atskleidžia, kaip laukinės šunų šeimos (Canidae) rūšys gali prisitaikyti prie gyvenimo su žmogumi ir kaip jos keičiasi. Pavyzdžiui, vienas Rusijos mokslininkas pradėjo eksperimentą su lapėmis, kuris truko apie 10 metų. Jis atrinko gyvūnus, labiausiai linkusius į kontaktą su žmogumi. Po keleto kartų, be papildomo dresavimo ar socializacijos, buvo išveistas ypatingai draugiškas ir paklusnus lapių tipas. Vėliau atliktos DNR analizės parodė, kad jų genomas šiek tiek skyrėsi nuo pradinės populiacijos. Mokslininkai padarė išvadą, kad egzistuoja genai, atsakingi už gyvūnų polinkį į bendravimą su žmogumi. Tikėtina, kad tokiu pat būdu vyko ir vilko domestikacija.
Pirmosios ir svarbiausios šunų veislės buvo medžiokliniai ir sarginiai šunys. Yra duomenų, kad skirtingos šunų veislės egzistavo jau Senovės Egipte ir Viduramžiais, tačiau tikslingas veislių kūrimo ir tobulinimo darbas prasidėjo tik vėlyvaisiais Viduramžiais. XIX amžiuje atsirado pirmieji kinologų klubai ir šunų augintojų draugijos, taip pat buvo nustatyti veislių standartai. Šiais standartais vadovaujasi veisėjai visame pasaulyje, nepriklausomai nuo jų priklausomybės konkrečioms organizacijoms, vykdydami veisimo darbus. Be šių standartų neturėtume Bavarijos pėdsekių šunų, Sibiro laikų, taksų, paukštšunių ir kitų veislių, kurios puikiai pritaikytos konkrečiam darbui.
Dėl šių priežasčių itin svarbu dalyvauti medžioklinių veislių šunų parodose ir gauti patyrusių ekspertų įvertinimą.
Vieta: Plungės dvaro sodyba, Parko g. 3A, LT-90113, Plungė.
Parodos teisėjai:
Dainora Sudeikienė (grupės: IV, VIII, X)
Jūratė Butkienė (grupės: III, V, VI, VII)
Dr. Maroš Antalík (Vokiečių jagdterjerai)
Po 20 metų pertraukos – triguba medžioklinių šunų paroda Pakevio dvare
Po daugelio metų pertraukos 2024-04-20 Pakėvio dvare vyko medžioklinių šunų paroda LMŽD TAURĖ 2024! Tuo pačiu metu vyko specializuota lietuvių skalikų paroda ir laiko veislių šunų paroda Baltijos taurė 2024.
Parodoje dalyvavo daugiau nei 30 veislių šunų. Iš viso buvo apie 200 dalyvių, iš kurių apie 90 laikų veislių šunų ir apie 50 lietuvių skalikų. Pakėvio dvare buvo galima išgirsti latvių, suomių ir estų kalbas, nes į specializuotas parodas visada susirenka tikri medžioklinių šunų veislių entuziastai.
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
