VILKAVIŠKIO MŽD savo feisbuko sekėjus informuoja apie precedento neturintį įvykį. Galbūt tai buvo juodieji archeologai, kurie įdėjo sprogmenį į medžiotojo bokštą.
Kitas variantas – tai antimedžiotojai arba chuliganai, kurie visai neseniai sudegino vieną medžiotojų bokštelį. Apie tai rašėme straipsnyje Vilkaviškio rajone pirmąkart tyčia sudegintas medžioklės bokštelis! Kaip apsaugoti medžiotojų ir nevyriausybinių organizacijų turtą?
Galbūt tai buvo pokštas, bet taip pat gali būti rimtesnis įspėjimas medžiotojams, leidusiems sau viešai prabilti apie nepažįstamų asmenų veiklą medžioklės plotuose.
VILKAVIŠKIO MŽD rašo, kad nusikaltėlis panaudojo visuotinai pavojingą būdą – padėjo sprogstamą užtaisą, už kurį gresia baudžiamoji atsakomybė ir laisvės atėmimas iki penkerių metų.
“Ne pirmas atvejis, kai girdime apie įvairias prieš medžiotojus nukreiptas provokacijas, išpuolius ar vykdomą nusikalstamą veiką, kai gadinami, deginami medžiotojų bokšteliai ar vagiamos žvėrių stebėjimo kameros. Tačiau šis atvėjis išskirtinis“, – teigiama pranešime.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija jau kurį laiką siekia, kad į teisinę bazę su aiškiu reglamentavimu būtų įtraukta sąvoką – „Trukdymas medžioklei“. Tokiu būdu visi – priešiškai nusiteikę asmenys ar grupuotės, vykdančios socialines ir kitokias atakas, būtų apriboti įstatymiškai, o medžiotojai vykdydami valstybės deleguotą funkciją reguliuoti laukinių gyvūnų populiacijų gausą, turėtų didesnę apsaugą.
Ką daryti radus sprogmenį ar panašų į sprogmenį daiktą?
Radę sprogmenį ar panašų į jį daiktą:
– sprogmens nelieskite;
– nemėginkite sprogmens neutralizuoti patys ir neleiskite tai daryti kitiems;
– pažymėkite radinio vietą ir praneškite apie radinį šalia esantiems žmonėms;
– praneškite skubiosios pagalbos telefono numeriu 112;
– pasitraukite nuo radinio į saugią vietą, atvykusiems pareigūnams suteikite informaciją apie radinį.