Šaltinis Криниці мисливця
Zaporožėje esančioje Chortycios saloje rasti gerai išsilaikę tauriojo elnio ragai, kurie gali būti datuojami XIX a. ar anksčiau. Apie tai savo „Facebook“ puslapyjepranešė biologas, kraštotyrininkas ir medžiotojas Valerijus Kemenovas. Išskirtiniame Криниці мисливця komentare V. Kemenovas pasidalijo papildoma informacija apie radinį.
Radinys buvo aptiktas 2024 m. spalio 10 d. po vandeniu Senojo Dniepro srityje. Pasak Kemenovo, ragų būklė dėl ilgo buvimo upės dugne vertinama kaip „puiki“. Tikslus radinio amžius kol kas nenustatytas. J. Kemenovas daro prielaidą, kad ragams gali būti 100, 200 ar net daugiau metų, tačiau pažymi, kad norint tiksliai nustatyti, reikalingas ekspertinis vertinimas.
Valerijus Kemenovas, visą savo gyvenimą paskyręs Zaporožės regiono gamtos tyrimams, pažymėjo, kad šis radinys patvirtina, jog elniniai elniai praeityje gyveno Hortycios teritorijoje. Yra žinoma, kad šių gyvūnų populiacija iš regiono išnyko XIX a.
Be tauriųjų elnių ragų, A. Kemenovas pranešė ir apie kitus įdomius regiono radinius. Visų pirma tais pačiais metais jis aptiko milžiniško elnio, gyvenusio maždaug prieš 100 000 metų, ragų fragmentą. Be to, neseniai netoli Chortycios buvo rasti mamuto kaulai, kurie jau perkelti į Chortycios gamtinį rezervatą.
Dėl tolesnio rastų tauriojo elnio ragų likimo J. Kemenovas pažymėjo, kad jau įvyko derybos su Chortycios muziejaus ir rezervato atstovais. Artimiausiu metu planuojama šį unikalų radinį perduoti į muziejaus kolekciją tolesniam tyrimui ir saugojimui.
Šis radinys praturtina mūsų žinias apie istorinę Zaporožės regiono fauną ir pabrėžia Ukrainos gamtos paveldo išsaugojimo ir tyrinėjimo svarbą.