Dar neseniai termovizorių rinkoje dominavo vos keli žinomi gamintojai, bet pastaruoju metu susidaro įspūdis, kad kone kiekvienas gamintojas jau turi bent po vieną termovizoriaus modelį. Be prekės ženklų, kurie jau metų metus užsiima termovizorių gamyba, dabar jau ir kompanijos, iki šiol siūliusios tik optinius įrenginius, leidžia „stebuklingąsias“ naujoves – termovizorius. Pernai rudenį savo termovizoriaus versiją pirkėjams pasiūlė Zeiss, o netrukus kai ką nepaprasto išleido ir Leica.
Jau įprasta, kad iš šios bendrovės galima tikėtis dviejų dalykų: kokybės ir dėl to – aukštos kainos. Ir šį kartą Leica nenuvylė. Kokybė yra, o sprendžiant iš nuotraukų – ji įspūdinga (žurnalo komandai dar nebuvo progos šio įrenginio išbandyti). Bet atitinkama ir kaina… Ja gamintojas akivaizdžiai ne siekia konkuruoti, o tarsi praneša: pakėlėme kartelę taip aukštai, kad ją pasiekti bus sunku.
Leica siūlo du termovizorių variantus. Leica Calonox View – stebėsenai skirtas termovizorius, kaip įprastas medžioklinis monoklis. Leica Calonox Sight – ant optinio taikiklio montuojamas įrenginys, tačiau Lietuvoje, aišku, su tokiu medžioti draudžiama. Gamintojas žada, kad naujasis Calonox naudotojui užtikrins tipiškai puikią Leica vaizdo kokybę – su itin detaliais pilkais atspalviais, puikiu kontrastu ir aukšta raiška visais stebėjimo atstumais.
Termovizoriuje yra įkraunamas akumuliatorius, kurio veikimo laikas – 6 valandos. Be to, jis ypač gerai apsaugotas nuo šalčio ir kitų neigiamų oro sąlygų poveikio. Pasak gamintojo, ypač pagalvota apie dizainą, siekiant padaryti įrenginį medžiotojui patogų naudoti. Jis puikiai dera prie įprastos medžiotojo įrangos savo cilindro forma ir yra lengvai naudojamas. Funkcionalumas užtikrinamas intuityviai – trimis mygtukais. Monoklių objektyvo skersmuo – 42 mm.
Specifikacijos
– Leica Calonox View atpažinimo diapazonas paremtas aukštos klasės vanadžio oksido jutikliu su 640 × 512 pikselių ir 12 µm pikselio dydžio raiška
– 2,5 karto bazinis optinis didinimas užtikrina puikų matymo lauką, todėl jis idealiai tinka stebėti iš arti
– Skaitmeninį didinimą galima nustatyti net iki 10 kartų. LCOS 1280 × 960 pikselių ekranas ir paties gamintojo atvaizdo optimizacija (Leica Image Optimization – LIO™)
– Keturi puikaus kontrasto vaizdo režimai detalėms atpažinti: Red Hot, White Hot, Black Hot, Rainbow
– Nuotraukų ir vaizdo įrašymo funkcija – su 16 GB vidine atmintimi. Naudojant Calonox View App atvaizdus ir vaizdo įrašus galima įkelti į išmanųjį įrenginį arba laidu – į kompiuterį
– Jeigu taikinio dydis 1,7 × 0,5 m, jį galima pamatyti net iki 3000 m atstumu, atpažinti – už 1000 m, o tiksliai identifikuoti – už 500 m
Rekomenduoja Oksalis
Išvados
Neabejotina, kad šis termovizorius yra aukščiausios kokybės – kaip ir viskas, ką gamina Leica. 3000 m objekto atpažinimo atstumas yra iš tiesų įspūdingas rodiklis – norėtųsi tai patikrinti realiomis sąlygomis. Nėra abejonių, kad vaizdo kokybė būtų puiki, funkcionalumas – apgalvotas iki paskutinės detalės. Tie, į kieno rankas pateks šis įrenginys, kaži ar norės jį grąžinti.
Vis dėlto ta kaina! Už šį įrenginį 4450 eurų greičiausiai bus pasirengę mokėti tik tikrieji Leica gerbėjai, kurie visada renkasi šio prekių ženklo žiūronus ir optinius įrenginius. Puiki galimybė – monoklį uždėti ant optinio taikiklio, bet daugumoje Europos Sąjungos šalių tokiu privalumu nėra legalu naudotis.
Šiek tiek glumina, kad dauguma gamintojų bando rasti kuo pigesnius – biudžetinės klasės – sprendimus. Tokių siūlo Pulsar, Liemke, tas pats Zeiss, kurio naujausio termovizoriaus negalėčiau pavadinti pačiu brangiausiu. Vis dėlto, jeigu piniginė leidžia, šis Leica produktas būtų puikus medžioklės ekipuotės papildymas. Telieka laukti, kuo į tai atsakys Swarovski.
PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!
Žurnalo „Medžioklė“ „YouTube“ kanalas