Patirtis

Tarptautinėje parodoje Raudonė 2022 – apie 2000 trofėjų0

Nuotrauka: iš archyvo

Liepos 16 d. (šeštadienį) 12 val. Raudonės pilyje Jurbarko r. vyks Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos respublikinės medžioklės trofėjų parodos „Raudonė 2022“ atidarymo šventė. Parodoje pristatomi geriausi pastarųjų ketverių metų šalyje ir užsienyje sumedžiotų gyvūnų ir žuvų trofėjai.

Trofėjų parodą Raudonės pilyje bus galima apžiūrėti liepą ir rugpjūtį.

Daugybė trofėjų

„Tradiciškai tokios parodos rengiamos kas trejus metus. Pastarąjį kartą nacionalinė trofėjų paroda įvyko 2018 metais Molėtuose. Taigi praėjo jau ketveri metai, bet taip įvyko dėl COVID-19 pandemijos. Vis dėlto nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Tai suteikė mums daugiau laiko pasiruošti, medžiotojams – papildomus metus savo išsvajotiems trofėjams sumedžioti, o mus paskatino suorganizuoti tarptautinę parodą“, – pasakojo LMŽD direktorius Laimonas Daukša.

Prognozuojama, kad parodoje bus pristatyta nuo 1500 iki 2000 medžioklės trofėjų. Juos buvo galima pateikti iki Joninių. Kartu bus eksponuojami ir žvejybos trofėjai. „Žvejai tokie patys azartiški kaip ir mes, medžiotojai, ir dažnai jiems pavyksta sugauti dėmesio vertų įvairių rūšių žuvų egzempliorių. Žinoma, įdomiausios ir įspūdingiausios yra plėšriosios žuvys, pavyzdžiui, lydekos arba šamai. Žvejybos trofėjų gali nebūti pernelyg daug, tačiau lankytojus neabejotinai sudomins žuvų galvų ar viso kūno iškamšos“, – sakė medžiotojų organizacijos direktorius.

Parodai galėjo būti pateikti tik dalyvavę rajoninėje trofėjų apžiūroje legaliai Lietuvoje sumedžiotų elninių žvėrių trofėjai. Dar viena sąlyga – teikiami tik trofėjai, kurie nebuvo anksčiau vertinti respublikinėse parodose.

Apžiūros pagal CIC metodiką

Šiemet apžiūrėti trofėjai buvo išmatuoti ir įvertinti vadovaujantis CIC metodika, tas vertinimas ir nulėmė, kurie trofėjai galėjo būti pateikti parodai. Autoriai gavo protokolus su vertinimu ir galėjo pristatyti sumedžiotų žvėrių trofėjus į savo rajono LMŽD padalinį. L. Daukša paaiškino: „Norėjome, kad medžiotojų išdidumas ir savimeilė nebūtų užgauti. Todėl buvo priimtas sprendimas, kad trofėjai tarptautinei parodai bus registruojami ir surenkami regioniniuose padaliniuose, kurių turime 47. Jie priėmė trofėjus, juos užregistravo, išdavė savininkams pažymėjimus ir saugojimo garantijas. Regioniniai draugijos padaliniai bus atsakingi už trofėjų gabenimą į parodą ir atgal.“

Parodoje Raudonė 2022 eksponuojami pastarųjų ketverių metų laikotarpiu sumedžiotų gyvūnų trofėjai. Dalis jau buvo išmatuoti iš anksto, kiti – įvertinti ruošiant parodą.

Nuotrauka: LMŽD

Grand Prix medalis kiekvienos rūšies atstovui

Šįsyk trofėjų paroda gavo naują statusą – ji tapo tarptautine, nes joje darbuojasi Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekspertų komisija, kuri turės teisę išrinkti po vieną Grand Prix vertą kiekvienos rūšies trofėjų!

Trofėjų šiam apdovanojimui turėjo pateikti patys autoriai, ekspertų komisija savo iniciatyva jų nesirenka. Į Grand Prix apdovanojimą gali pretenduoti tik aukštais balais įvertinti aukso medalių verti trofėjai. Kiekvienas trofėjus bus įvertintas trijų ekspertų, po vieną iš visų Baltijos valstybių. Šios tarptautinės trofėjų teisėjų komisijos nustatyta balų vertė yra galutinė ir neginčijama – tokios sąlygos skiriant šį apdovanojimą.

„Gražūs trofėjai – mūsų pasididžiavimas. Išskirtinės kokybės žvėries sumedžiojimas reiškia, kad medžiotojai teisingai tvarkosi savo plotuose ir taisyklingai medžioja. Tokiais trofėjais reikia didžiuotis ir rodyti žmonėms, nes, kaip visi žinome, medžiojamieji gyvūnai yra valstybės turtas, o kartu ir pasididžiavimas! – sakė L. Daukša ir pridūrė, kad pagarbus požiūris į laimikį ir trofėjų yra medžioklės etikos pagrindas. – To ir turime mokytis ir rodyti likusiai visuomenės daliai.“

Kiekvienas trofėjus, pagal CIC sistemą vertas medalio, gaus parodos Raudonė 2022 atminimo medalį ir pažymėjimą.

Netaisyklingi trofėjai

Šįsyk didžiojoje trofėjų parodoje Raudonės pilyje pirmą kartą bus apžiūrimi ir netaisyklingi trofėjai.

„Yra daug priežasčių, dėl kurių gyvūnams gali susiformuoti netaisyklingi trofėjai. Tai ir traumos, ligos, parazitinės infekcijos, genetiniai nukrypimai, tačiau tokie trofėjai didelei daliai medžiotojų atrodo daug įdomesni negu įprasti, juolab kai būna verti aukso medalio. Tikimės, kad netaisyklingų trofėjų kampelis sulauks didelio lankytojų susidomėjimo. Šie netradiciniai eksponatai irgi bus apdovanoti parodos Raudonė 2022 atminimo medaliu.“

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Visi rekordai vienoje vietoje

Raudonės pilyje bus galima apžiūrėti Lietuvos rekordinius trofėjus: briedžio, elnio, dėmėtojo elnio, danieliaus, stirnos, šerno ir kitų. Dalis šių trofėjų kartu su geriausiais trofėjais iš Latvijos ir Estijos jau buvo eksponuoti tarptautinėje CIC asamblėjoje Rygoje.

Parodos atidarymas numatytas liepos 16 dieną. Ceremonijoje iškilmingą medžioklės muziką atliks nusipelnęs Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų orkestras Tauro ragai, nepriekaištingai pristatęs Lietuvos medžiotojų bendruomenę ir tradicijas šiemet vykusioje 68-ojoje Tarptautinės medžioklės ir medžiojamosios faunos apsaugos tarybos (CIC) generalinėje asamblėjoje Rygoje.

Raudonės pilyje ši paroda veiks du mėnesius, ją aplankyti galės tiek medžiotojai su šeimomis, tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai.

Trumpa informacija apie pilį

Raudonės pilis – rezidencinė pilis Raudonėje, dešiniajame Nemuno krante Jurbarko rajone.

Susiję straipsniai

Pirmosios pilys Nemuno pakrantėje statytos dar apie 1300 metus kaip kovų su kryžiuočiais gynybiniai postai. Po Žalgirio mūšio jų svarba sunyko. Tačiau pilys atgimė XVI–XVII a., kai Nemunas tapo prekybos keliu. Raudonės pilis yra priskiriama tokioms antrosios kartos reprezentacinėms Panemunės pilims.

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.