Šaltinis: thespec.com
Kopenhaga, Danija (AP) – Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., Švedijoje prasidėjo rudųjų lokių medžioklė – išduotos 486 licencijos juos sumedžioti, tačiau gamtosaugininkai perspėjo, kad dėl šio žingsnio plėšrūnų populiacija šalyje sumažės 20 proc.
„Meškų medžioklė labai susijusi su grynai trofėjine medžiokle“, – sakė Magnusas Orrebrantas (Magnus Orrebrant) iš Švedijos plėšrūnų asociacijos – pelno nesiekiančios ir nepriklausomos gynimo grupės – naujienų agentūrai „The Associated Press“.
Birželį, kai buvo paskelbti šių metų meškų medžioklės skaičiai, Švedijos ir Norvegijos meškų apsaugos tyrimų programos atstovas Jonas Kindbergas (Jonas Kindberg) sakė, kad „jei norite, kad populiacija išliktų stabili – maždaug 2 400 gyvūnų, kaip mes vertiname šiandien, kasmet galite sumedžioti tik apie 250 meškų“.
Kai meška persekioja grybautojus
Jis pridūrė, kad tai „greitai gali turėti didelių pasekmių, kurios gali tapti kritinės meškų populiacijai“.
Pasak pareigūnų, Švedijoje pastaraisiais metais meškų skaičius sumažėjo daugiausia dėl tikėtino pastarųjų metų licencijuotos medžioklės poveikio. Praėjusiais metais jų licencijuotai sumedžiota rekordiškai daug – 649, 2022 m. – 622, o 2021 m. – 501.
Kas penkerius metus apskaičiuojama, kiek Švedijoje yra meškų. Ankstesnė apytikrė apskaita buvo atlikta 2017 m., kuri parodė, kad tuo metu buvo apie 2 900 lokių, teigia Švedijos aplinkos apsaugos agentūra, vyriausybės įstaiga.
Vertinama, kad 2018-2020 m. plėšriųjų žinduolių skaičius šiek tiek padidėjo, o vėliau sumažėjo, sakė agentūra.
Švedijos medžiotojų žurnalas „Svensk Jagt“ savo skaitytojams sakė, kad „mešką, kaip ir kitus stambius plėšrūnus, galima medžioti tik griežtai kontroliuojamomis sąlygomis“.
Švediją dengia 70 proc. miškų, o septyniose apskrityse, kuriose gyvena lokiai, kasmet išduodamas ribotas licencijų skaičius juos sumedžioti.
Plėšriųjų žinduolių medžioklės sezonas 2024 m. baigsis vėliausiai spalio 15 d. Šios apygardos daugiausia yra centrinėje ir šiaurinėje Švedijos dalyje.
Žurnalas taip pat rašė, kad į vakarus nuo Stokholmo esanti Varmlando apskritis 2024 m. lokių medžioklės sezoną baigė trečiadienį, netrukus po to, kai buvo sumedžiotos trys jai skirtos meškos.
Be licencijuojamos medžioklės , meškos gali būti sumedžiojamos ir savigynos tikslais, kai gresia pavojus žmonėms, ir tai neįskaičiuojama į medžioklės limitą.
Meškų patelės sveria 60-100 kilogramų (132-220 svarų), o patinai – 100-250 kilogramų (220-551 svaras), jų pečių aukštis siekia iki 135 centimetrų (53 colių).
Lokiai klajoja po visą Skandinavijos pusiasalį. Pažymėtina, kad Švedija turi 1 600 km (994 mylių) ilgio sieną su Norvegija, kurioje draudžiama medžioti lokius.
Ginklų įsigijimo ir laikymo apsunkinimas, digitalizacija, duslintuvai. Pokalbiai apie medžioklę #71
Buvo teigiama, kad teisėtų ginklų įsigijimas ir kontrolė turėtų būti sudėtingesni ir griežčiau kontroliuojami. Iš kur kilo ši idėja ir kas galėtų būti paslėptas jos iniciatorius? Su Lietuvos medžiotojų draugijos vadovu Gediminu Vaitiekūnu kalbamės apie būtinybę keisti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą taip, kad jis neapsunkintų medžiotojų ir ginklų savininkų gyvenimo, bet panaikintų galimybę skirtingai interpretuoti įstatymą ir inspektorių savivalę.
Taip pat kalbame apie ginklų apyvartos ir medžioklės sektoriaus hiperdigitalizaciją, apie veiksmus, kurių turėtų imtis medžiotojų organizacijos, siekdamos įteisinti duslintuvus, apie meškų ir stumbrų medžioklę.
Taip pat diskutuojame apie galimybę ilgainiui meškas ir sumedžiotus lokius įtraukti į medžiojamų rūšių sąrašą.
Patogu ir greita! Prenumeruokite arba pirkite žurnalą internetu!