
Sekmadienio rytą Šilutės rajone pareigūnai sučiupo girtą vairuotoją, kuris automobilyje gabeno ginklus. Apie situaciją pranešė 15min.lt.
2024-09-22 apie 10.00 val. Šilutės r., Šiaudviečių k., automobilį „Toyota Land Cruiser“ vairavo neblaivus (2,54 prom.) vyras, gim. 1985 m. Apžiūros metu automobilyje rasti 4 medžiokliniai šautuvai, 1 kovinis pistoletas ir šoviniai.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo išgėrus, kai nustatytas didesnis nei pusantros promilės girtumas.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 290 straipsnio 1 dalis numato, kad Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių ir (ar) kitų medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 90 eurų. Negana to, jei viršijama 1,5 promilės riba, nusižengimas jau kvalifikuojamas pagal 290 straipsnio 5 dalį, kuri sako, kad medžiojimas, kai tai daro neblaivus (nustatytas vidutinis (nuo 1,5 iki 2,5 promilės) ar sunkus (nuo 2,5 promilės ir daugiau) neblaivumas) ar atsisakęs pasitikrinti dėl neblaivumo arba apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų asmuo, jau užtraukia baudą nuo 600 iki 1700 eurų. Jau iš to matome, kad dainos žodžiai „degtinė karti“ šiuo atveju net labai tiktų.
Taip pat svarbus niuansas – naudojantis ginklu jau įsijungia Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas, bet apie šį teisės aktą truputį vėliau. Kas dėl buvimo su ginklu neblaiviam, dar atsakomybė numatyta ir ANK 227 straipsnyje, kuriame sakoma, kad ginklo, šaudmenų nešiojimas, gabenimas, kai tai daro neblaivus (nuo 0,41 iki 1,5 promilės) asmuo, užtraukia baudą nuo 60 iki 120 eurų; kai tai daro neblaivus (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) asmuo, užtraukia baudą nuo 120 iki 480 eurų, o kai tai daro neblaivus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) asmuo arba apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, patikrinimo dėl neblaivumo ar apsvaigimo vengimas, taip pat alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas panaudojus ginklą, iki bus patikrintas neblaivumas ar apsvaigimas arba bus atsisakyta tai atlikti, užtraukia baudą nuo 300 iki 600 eurų.
Esant su ginklu vis dar taikomos Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatos, o šis įstatymas tikrai konkretus ir negailestingas.
Šio įstatymo 30 straipsnio 2 dalies 3 punktas draudžia ginklą nešiotis, gabenti apsvaigusiam nuo alkoholio (0,41 promilės ir daugiau), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Yra šiokia tokia mažytė išimtis, kuria naudotis niekam nerekomenduočiau, – tokiais atvejais ginklą iki ginklo laikymo vietos gali gabenti (jeigu ginklas gabenamas transporto priemone, ne transporto priemonės salone) ginklo savininką, naudotoją lydintis neapsvaigęs nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmuo, turintis teisę naudotis tokios kategorijos ginklu.
Tačiau vertėtų apsvarstyti visas situacijas, kur ginklas bus iki jo gabenimo, jei kas tuo metu patikrintų, taip pat turite būti užtikrinti, kad kolega atlydės ginklą iki pat seifo, nes kitu atveju vis tiek gali baigtis blogai.
Pakartotinis pažeidimas reglamentuojamas Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 18 straipsnyje. Toliau skaitykite čia.
Patogu ir greita! Prenumeruokite arba pirkite žurnalą internetu!
