Patirtis

Susidūrimų su laukiniais gyvūnais Lietuvoje padaugėjo 100 proc, rašo 15min.lt0

Nuotrauka: iš archyvo

Per ketverius metus automobilių susidūrimų su laukiniais gyvūnais Lietuvoje padaugėjo daugiau nei 100 procentų, skelbia Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Palyginti praėjusius 2021 metus su 2017 metais, susidūrimų atvejų su gyvūnais skaičius yra išaugęs daugiau negu 100 procentų – nuo 2 424 atvejų 2017 metais, iki 5 086 atvejų 2021 metais. Eismo įvykių informacinės sistemos duomenimis, nuo šių metų pradžios iki spalio 13 dienos šalies keliuose jau įvyko 3 510 susidūrimų su gyvūnais. 27 avarijose sužeisti 38 žmonės, iš jų – šeši nepilnamečiai.

Pernai per tokį patį laikotarpį įvyko 3 533 eismo įvykiai, per kuriuos buvo susidurta su laukiniais gyvūnais, 29 nukentėjo žmonės. Susidūrę su briedžiais, 38 asmenys buvo sužeisti, vienas žmogus žuvo krašto kelyje Vilnius–Švenčionys–Zarasai, kitas – magistraliniame kelyje Vilnius–Panevėžys.

Laukiniai gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, maždaug nuo 17 val. iki 23 val. vakaro ir nuo 4 val. iki 5 val. ryto; gyvūnus baugina garsiniai signalai ir akina šviesos, todėl išgąsdinti ir apakinti gyvūnai nesiorientuoja aplinkoje, elgiasi nenuspėjamai.

Susiję straipsniai

Policija sako, kad pro gyvūną reikia važiuoti labai lėtai ir atsargiai, kai kurie gyvūnai keliauja bandomis, todėl reikia stebėti, ar aplink matomą gyvūną nėra daugiau kitų gyvūnų.

Visą straipsnį skaitykite portale 15min.lt!

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.