Patirtis

Slovakijoje vienam fotografui miško kamerų tikrinimas baigėsi labai blogai0

Nuotrauka: Polícia SR – Žilinský kraj

38 metų mėgėjas fotografas nukentėjo po lokio užpuolimo sunkiai pasiekiamoje miško vietovėje netoli Fačkov kaimo (Žilinos kraštas, Slovakija). Vyras tikrino fotospąstus, kai jį užpuolė plėšrūnas, apie tai praneša televizijos kanalas „Markíza“.

Slovakijos skubiosios medicinos pagalbos operacijų centro duomenimis, incidentas įvyko šeštadienį dieną. „Galime patvirtinti, kad po skambučio į skubios pagalbos liniją 155 išsiuntėme greitosios medicinos pagalbos brigadą į Fačkovo miško masyvą pas asmenį, kuris, pagal pirminę informaciją, buvo užpultas lokio“, – cituoja centro atstovę Danką Capakovą leidinys.

Kaip pranešė Žilinos krašto policijos atstovė Daniela Kocková, į įvykio vietą nedelsiant buvo nusiųstas policijos patrulis ir lokių incidentų reagavimo grupė. Nukentėjusysis buvo evakuotas sraigtasparniu į gydymo įstaigą.

Šaltinio duomenimis, užpuolimas įvyko labai greitai – plėšrūnas puolė iš maždaug trijų metrų atstumo. Nors fotografas su savimi turėjo specialią priemonę lokiams atbaidyti, jis nespėjo ja pasinaudoti. Užpuolimo metu vyras patyrė įkandimus šlaunų, kelių ir juosmens srityje, taip pat smūgį letena į kaklą.

Nepaisant sunkių sužalojimų, nukentėjusysis išliko sąmoningas ir sugebėjo išsikviesti pagalbą. Šiuo metu jis gydomas Žilinos ligoninėje, jo gyvybei pavojus negresia.

Slovakijos valstybinės gamtos apsaugos agentūros generalinis direktorius Romanas Faitas taip pat paragino Žilinos apygardos valdžią apsvarstyti nepaprastosios padėties paskelbimą dėl dažnėjančių lokių išpuolių prieš žmones.

„Tai paspartintų lokių sumedžiojimą nenatūralioje aplinkoje, kaip tai daroma kitose Slovakijos vietose“, – teigiama agentūros pranešime.

Agentūra taip pat paragino turistus ir kalnų lankytojus šiomis dienomis būti itin atsargiems, nes atšilus orams didėja rizika sutikti iš žiemos miego pabudusius lokius.

Geriausia apsauga nuo lokio – pipirų purškalas!

Vienas efektyviausių būdų apsisaugoti nuo galimo lokio užpuolimo – panaudoti pipirines dujas, visame pasaulyje pripažintas kaip efektyvi lokių atbaidymo priemonė. Jei daug laiko praleidžiate gamtoje, kur buvo pastebėta lokių buvimo požymių, geriau prie diržo turėti specialų lokiams atbaidyti skirtą pipirinių dujų balionėlį!

Įrodyta, kad pipirinės dujos itin veiksmingos, jei naudojamos teisingai. 2008 m. atliktas lokių užpuolimų Aliaskoje (JAV) 1985–2006 m. tyrimas parodė, kad pipirinės dujos 92 proc. atvejų sustabdė nepageidaujamą lokių elgesį. Negana to, apie 96 proc. tokių atvejų, kai žmonės artimai kontaktavo su lokiu, apsieita be sužalojimų.

Pipirinių dujų efektyvumas priklauso nuo situacijos ir užpuolimo aplinkybių, tačiau vienas pagrindinių akcentų yra tai, kad pipirinės dujos lokį ne užmuša, o atbaido, tokiu būdu gerėja visuomenės saugumas. Žinoma, nė viena atbaidymo priemonė nėra 100 proc. efektyvi, bet tai kol kas vienas efektyviausių būdų.

Keletas faktų:
– Pipirinės dujos buvo veiksmingos 92 proc. rudųjų lokių, 90 proc. – juodųjų lokių ir 100 proc. – baltųjų lokių užpuolimo atvejų
– 98 proc. atvejų, kai lokiui užpuolus buvo panaudotos pipirinės dujos, žmonėms pavyko išvengti sužalojimų
– 7 proc. atvejų vėjo kryptis nesėkmingai paveikė pipirinių dujų efektyvumą
– 14 proc. atvejų, kai buvo panaudotos pipirinės dujos, šiek tiek nukentėjo ir jas panaudojęs žmogus
– Pipirinių dujų balionėlio negalima laikyti rankinėje, jis turi būti po ranka, nes lokys gali užpulti greitai ir netikėtai

Naujausias žurnalo numeris jau čia!

Susiję straipsniai

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.