Patirtis

Šernai įtraukti į pavojingiausių Europos gyvūnų sąrašą. Kaip elgtis mieste sutikus gyvūną?0

Nuotrauka: Pikist.com

Šerno pasirodymas mieste nėra kasdienis dalykas, nors pastaruoju metu pasigirsta pranešimų apie laukinių gyvūnų buvimą, pavyzdžiui, Klaipėdoje, Vilniuje, Taurageje ir kitur. Gyvūnų patekimą į žmonių apgyvendintą teritoriją paaiškinti gana paprasta.

Šernai greitai supranta, kad mieste jų niekas nesivaiko ir nemedžioja ir čia gali ramiai gyventi. Kita vertus, laisvai prieinamo maisto gausa. Ne tik prie šiukšliadėžių ar soduose ir darželiuose. Miesto želdiniuose ąžuolų dalis yra daug didesnė nei miške. Ežerų ir jūrų pakrantės, kuriose visada galima rasti į krantą išplauto maisto: žuvų, moliuskų, negyvų paukščių, jūros dumblių ir augalų šaknų, taip pat gali būti ypač viliojantys laukiniams gyvūnams.

Kokiose situacijose gyvūnas gali užpulti?

Kalbinti medžiotojai nurodo, kad šernų užpuolimas gali būti labai greitas ir žiaurus. Šie gyvūnai ne veltui įtraukti į pavojingiausių laukinių gyvūnų rūšių Europoje sąrašą. Yra keletas situacijų, kurios gali išprovokuoti šerno agresiją. Kai kuriais atvejais pabaiga gali būti mirtina, ypač jei incidentas susijęs su gyvūno patinu, kuris, kaip žinoma, turi įspūdingų ir labai aštrių ilčių.

• Šernas puls, jei bus sužeistas arba atsidūręs beviltiškoje padėtyje. Miestuose gyvūnas gali būti sužeistas autoavarijoje ar kitoje avarijoje, pavyzdžiui, statybvietėje ar kitaip. Sužalotas gyvūnas yra šoko būsenos, kenčia skausmą ir didelį stresą. Bet koks judesys, žmogaus ar šuns artėjimas gali paversti jį agresyviu.

• Šerno patelė tikrai aktyviai gins savo palikuonis. Apgyvendintoje vietoje ar miške susidūrę su paršavede ir paršeliais, turite elgtis labai atsargiai, kad nesukeltumėte priepuolio.

• Jei susidūrimas yra staigus ir nedideliu atstumu, gyvūnas taip pat gali nuspręsti pulti iš baimės.

• Sveikas pavienis individas ar net pernykščių paršelių ir suaugusių šernų banda rinksis nepastebimai paslysti, prisiglausti krūmuose, miške, griovyje, kad nesusitiktų su žmogumi.

• Jei žmogui priklausantis šuo, su pavadėliu ar laisvu žingsniu, loja ir prisiartins prie šerno, jis tikrai elgsis agresyviai.

Ką galima ir ko negalima padaryti?

Tikrai nereikėtų sekti šerno, bandant jį provokuoti. Nepersekiokite jo su transporto priemone ar šunimis.

Negalima šaukti ir mojuoti rankomis, mėtyti daiktų į gyvūną ir eiti prie jo, nes tai gali sukelti agresyvią reakciją.

Jei esate vienas ar su kompanionais, pamačius šerną miesto teritorijoje ar žaliojoje zonoje, mažesniu nei 100 metrų atstumu, vertinant atsitraukimo galimybes, geriausia sustoti ir stovėti vietoje. Galima pasislėpti už medžio ar kokio nors architektūrinio elemento. Būtina judėti ramiai ir tyliai. Jei sąlygos tai leidžia, galite išeiti lėtai.

Jei susitikimas su šernu įvyko žaliojoje zonoje ir žmogus su savimi turi šunį, situacija tampa daug pavojingesnė. Pirmiausia turite paskambinti savo augintiniui. Tai turėtų būti daroma kuo ramiau. Šunį reikia paimti už pavadėlio ir ramiai išeiti.

Šuns reakcija, pamačius šerną, bus vienareikšmiška – urzgs. Iš baimės, gindamas šeimininką ar susijaudinęs šuo loja!

Jei žmonės šerno nelaikys grėsme, gyvūnas su šunimi elgsis kaip su pavojingu plėšrūnu. Nepriklausomai nuo dydžio!

Šernas yra labai stiprus ir nepaprastai drąsus gyvūnas. Net maži paršeliai, norėdami apsiginti, be baimės puls ant žmogaus ar šuns. Todėl sutikus šį gyvūną reikia laikytis didžiausio atsargumo.

Naktinių apribojimai, lankai mieste ir visuomenės „Ne“. Pokalbiai apie medžioklę #65

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv