
Lrytas.lt rašo apie dar vieną vilkų išpuolį gyvulininkystės ūkyje.
Po savaitgalio Rokiškio rajono savivaldybė gavo pranešimą iš Juodupės seniūnijos Neršionių kaimo ūkininko Regimanto Milaševičiaus, kad per dvi naktis vilkai papjovė 16 jo avių.
Kaip sako savivaldybės Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui nuostolių vertinimo komisijos pirmininkė Irina Barauskienė, iš padarytos žalos galima spėti, kad šiuo metu vilkai moko jauniklius medžioti.
„Rudeniop visuomet padaugėja pranešimų apie vilkų padarytą žalą ūkiniams gyvūnas, nes tuo metu jaunikliai mokomi medžioti. Per šį mėnesį – tai jau ketvirtas pranešimas ir didžiausias kiekis papjautų gyvūnų. Vilkai šį mėnesį Obelių seniūnijoje papjovė veršiuką, Kaimiškojoje seniūnijoje – per pora kartų 6 avis, o dabar – net 16 avių“, – sako I. Barauskienė. Pasak specialistės, pernai per visus metus tebuvo 4 atvejai, kai Rokiškio rajone vilkai papjovė ūkinius gyvūnus, o šiemet tiek atvejų – vien per mėnesį.
I.Barauskienė sako, kad įvertinusi nuostolius, komisija išrašytą aktą nusiųs į Aplinkos apsaugos ministeriją dėl žalos atlyginimo ūkininkui. „Kol kas nuostoliai skaičiuojami, dar ne visus duomenis turime“, – pakomentavo komisijos pirmininkė.
Jau seniai žinoma, kad vasaros pabaigoje vilkai pradeda mokyti mažuosius medžioti, o patogiausiai objektai, kuriuos jaunieji plėšrūnai gali tyrinėti, yra aptvaruose esančios avys ir kiti naminiai gyvuliai. Avys taip pat nemoka pabėgti ar apsiginti.
Dar blogiau tai, kad jauni vilkai nemoka greitai žudyti, todėl gyvuliams tenka kentėti didelį skausmą. Dažnai avys lieka gyvos, nes joms tik nuplėšiama oda, sukramtytos sausgyslės ir raumenys, tačiau kaklas ir gyvybiškai svarbūs organai nepažeidžiami. Tokią būklę ūkininkai randa, kai ryte apžiūri savo ganyklas.
Vilkų populiacija Lietuvoje didėja. Tuo įsitikinę ne tik medžiotojai, bet ir mokslininkai. Kaip žinia, tęsiami praėjusį sezoną sumedžiotų vilkų DNR tyrimai, kurie suteiks papildomų duomenų apie populiaciją. 2023 m. nustatyta, kad šalyje gyvena ne mažiau kaip 91 vilkų šeima.
Ginklų įsigijimo ir laikymo apsunkinimas, digitalizacija, duslintuvai. Pokalbiai apie medžioklę #71
Patogu ir greita! Prenumeruokite arba pirkite žurnalą internetu!
