Patirtis

Po paskutinės mirtinos meškos atakos Slovakijos vyriausybė žymiai padidina meškų sumedžiojimo limitą0

Nuotrauka: Pixabay.com

Slovakija trečiadienį patvirtino planą sumedžioti 350 meškų po naujausio mirtino išpuolio prieš žmogų.

Pasak valdžios atstovų, centrinėje Slovakijoje sekmadienį rastas 59 metų vyro kūnas, o pirminiais duomenimis, jį galėjo sudraskyti meška.

Aplinkos ministras Tomášas Taraba teigė, kad meškų išpuolių prieš žmones skaičius pastaraisiais metais auga ir pernai pasiekė 1 900 atvejų. Slovakijoje rudųjų meškų populiacija, kaip manoma, viršija 1 000 individų.

„Negalime gyventi šalyje, kur žmonės bijo eiti į mišką“, – sakė ministras pirmininkas Robertas Fico.

Vyriausybė taip pat paskelbė nepaprastąją padėtį 55 iš 72 šalies apskričių – toks sprendimas leidžia Aplinkos ministerijai tiesiogiai išduoti leidimus meškų sumedžiojimui.

Aplinkosauginės organizacijos teigia, kad toks sprendimas pažeidžia tarptautinius Slovakijos įsipareigojimus, ir ragina vietoje to taikyti prevencines priemones.

Ministerija 2024 metais jau buvo leidusi sumedžioti 144 meškas. Panašios priemonės pernai buvo patvirtintos ir Rumunijoje.

Gyvūnų teisių gynėjai ragina ne medžioti meškas, o mokyti žmones būti atsargiais gamtoje

Didžiųjų plėšrūnų – meškų ir vilkų – populiacijos kontrolė yra būtina siekiant sumažinti konfliktų tarp žmonių ir laukinių gyvūnų riziką. Tinkamai reguliuojamos medžioklės leidžia ne tik išsaugoti rūšis, bet ir palaikyti natūralią plėšrūnų baimę žmogui – tai vienas iš svarbiausių veiksnių, padedančių užkirsti kelią atakoms prieš žmones.

Gyvūnų teisių gynėjų siūlymai nemedžioti lokių ar vilkų, o vietoj to mokyti žmones saugaus elgesio ir skatinti mažiau lankytis gamtoje – švelniai tariant, yra visiškai nelogiški. Reikalauti, kad žmonės liktų namuose, o ne naudotųsi gamtos teikiamomis galimybėmis, tik tam, kad nekeltų „grėsmės“ plėšrūnams, yra absurdas.

Slovakijoje, kur meškų populiacija viršija 1 000 individų, praėjusį sekmadienį buvo rastas sudraskyto 59 metų vyro kūnas. Šalis susiduria su augančiu išpuolių skaičiumi – 2023 m. fiksuoti net 1 900 atvejų, kai lokiai kėlė grėsmę žmonėms. Reaguodama į situaciją, vyriausybė leido sumedžioti 350 meškų ir paskelbė nepaprastąją padėtį 55 iš 72 apskričių.

Premjeras Robertas Fico pareiškė: „Negalime gyventi šalyje, kur žmonės bijo eiti į mišką.“

Visgi kai kurios aplinkosaugos organizacijos šį sprendimą kritikavo, kaltindamos vyriausybę tarptautinių įsipareigojimų pažeidimu. Jos vėl siūlo „prevencines priemones“ – daugiau švietimo ir ribotą buvimą gamtoje. Tačiau tokios priemonės nesprendžia problemos esmės: nekontroliuojamos plėšrūnų populiacijos kelia pavojų tiek žmonėms, tiek pačių gyvūnų gerovei.

Įsigalios nauji taisyklių pakeitimai! Kada, ką ir kaip bus galima medžioti prie masalo?

Naujausias žurnalo numeris jau čia!

Susiję straipsniai

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.