Medžioklės reikmenys

Penki naudingi patarimai maskuojantis0

Nuotrauka: iš archyvo

Susiliek, išnyk, tapk nematomas

Kad prieitum kuo arčiau laimikio ir jį sėkmingai sumedžiotum, reikia išmokti ir maskavimosi meno. Aišku, ir neužsimaskavus galima sėkmingai medžioti, bet didesnės sėkmės galima sulaukti tinkamai įvaldžius šį meną. Gyvūnai mato ir suvokia žmogaus siluetą, ypač tada, kai šis išsiskiria aplinkiniame fone. Taip pat žvėrys labai gerai išskiria žmogaus odos baltumą (veidą, rankas). Šį kartą siūlome kelis naudingus patarimus, kaip lengviau užsimaskuoti miške.

1 patarimas

Vien vaizdo neužtenka
Žmogus gali maskuotis, kiek nori, bet jeigu rinkdamasis buvimo vietą neatsižvelgs į vėjo kryptį, aprangos spalva ir išvaizda neturės jokios reikšmės. Vis dėlto ši sąlyga labiau tinka kalbant apie kanopinių ir plėšrūnų, o ne paukščių medžioklę. Medžiojamieji paukščiai žmogų ne suuodžia, o pastebi, tad jeigu planuojate medžioti kanopinius ir plėšrūnus, reikia nepamiršti ir saugotis, kad gyvūnas nesuuostų.

2 patarimas

Idealiai su aplinka susiliejanti maskuotė, bet matosi medžiotojo rankos ir iš fono išsiskiria ginklas. Taikiniui gali kilti įtarimų
Nuotrauka: iš archyvo

Medžiotojo maskuotė turi susilieti su aplinka
Jeigu maskavimosi aprangos spalvos skiriasi nuo aplinkos augalijos, žmogų gyvūnas vis tiek gali pastebėti. Jeigu slepiatės nendrėse, tai ir apranga turi būti su nendrių raštu, tokios pačios ar panašios spalvos. Jeigu slepiatės pelkyne, tai ir maskuotė turi būti panašios spalvos. Nepamirškite keleto niuansų. Pavyzdžiui, apranga susilieja su aplinka, bet šalia yra ginklas su spindinčiomis detalėmis ar šviesi kuprinė. Kanopiniams ir plėšrūnams nelabai, bet vandens paukščiams spindintys ir šviesūs daiktai tikrai kels įtarimą. Jeigu paukštis bus įtarus, arti neskris.

3 patarimas

Slėptuvė turi daug pranašumų, bet ir ji turi susilieti su aplinka
Nuotrauka: is archyvo
Nuotrauka: iš archyvo
Puiki maskuotė yra tokia, kuri leidžia idealiai susilieti su aplinka
Nuotrauka: iš archyvo

Slėptuvė turi pranašumų
Įrengti slėptuvę iš tinkamos medžiagos – puiki strategija. Ji leidžia medžiotojui judėti nepastebimam, be to, šiek tiek sulaiko žmogaus kvapą. Jeigu ji su stogeliu, tai dargi apsaugo ir nuo lietaus. Vis dėlto ir slėptuvė turi susilieti su aplinka, neišsiskirti. Jeigu pasirinkta slėptuvės medžiaga skiriasi nuo aplinkos augalijos, jai užmaskuoti galima naudoti aplink augančius krūmus, šakas ar žolę ir padaryti ją praktiškai nepastebimą.


4 patarimas

Apranga turi būti patogi, apsivilkus turi būti lengva judėti
Nuotrauka: iš archyvo

Rinkitės lengvai apsivelkamą aprangą
Su maskuote gali tekti ne tik sėdėti slėptuvėje, bet ir judėti. Renkantis aprangą geriau įsigyti tokią, kuri leistų laisvai ir patogiai judėti, prireikus keisti buvimo vietą. Jeigu apranga tik maskuoja, bet trukdo patogiai judėti, šiugžda ar elektrinasi, bus nepatogu ir sunku realiai ją dėvėti. Medžiotojas turi išlikti mobilus ir nevaržomai judėti. Taip pat svarbu, kad ją būtų galima lengvai ir greitai apsivilkti.

5 patarimas

3D apranga leidžia medžiotojui praktiškai išnykti
Nuotrauka: iš archyvo
Rask medžiotoją su trimate apranga!
Nuotrauka: iš archyvo
Susiję straipsniai

3D maskuotės padeda visiškai susilieti su aplinka
Daug medžioklinės aprangos gamintojų siūlo striukes ir kelnes su konkrečiu raštu, puikiai susiliejančiu su aplinka. Vis dėlto su bet kokia įprasta apranga, net ir su efektyviu maskavimosi raštu, gyvūnas gali atpažinti žmogaus siluetą. Specialios trimatės maskavimosi aprangos sulieja medžiotojo kontūrą su aplinkos augalija, paslėpdamos itin ryškius žmogaus kontūrus. Renkantis maskuotę, tai labai svarbus aspektas.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.