
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai per pastarąsias savaites nustatė du neeilinius neteisėtos žvejybos atvejus. Molėtų rajone buvo sulaikyta organizuota brakonierių grupė, kuri draudžiamais tinklais sugavo daugiau nei 70 žuvų, o Tauragėje neteisėtai gaudytos nėgės Jūros ichtiologiniame draustinyje. Iš viso gamtai padaryta žala viršija 21 tūkst. eurų. Šaltinis AAD
Organizuotos brakonierių grupės sulaikymas Molėtų rajone
Sausio 28 d. ryte pareigūnai gavo pranešimą iš žvejo apie Pravalo ežere pastebėtus tinklus. Surengta pasala davė rezultatą – tą patį vakarą sulaikyti trys asmenys. Du iš jų atliko „sargų“ vaidmenį, o trečiasis traukė tinklus.
Brakonieriai veikė organizuotai – teritoriją stebėjo termovizoriais ir kameromis, naudojo dvi transporto priemones skirtingiems privažiavimams kontroliuoti.
Neteisėtai buvo sugauti 24 sterkai, 47 lydekos, 2 kg karosų, 2 kg ešerių ir 1 kg kuojų. Gamtai padaryta 17 115 eurų žala. Brakonieriai naudojo 24 statomuosius tinklus, kurių bendras ilgis siekė 1 680 metrų, bei pripučiamą guminę valtį.
Asmuo, kuris traukė tinklus, susidurs su administracine atsakomybe – jam gresia bauda nuo 1 400 iki 2 500 eurų už pakartotinį pažeidimą. Vienas iš sulaikytųjų pareigūnams gerai pažįstamas – per pastaruosius šešerius metus jis padarė 12 pažeidimų, daugiausia susijusių su neteisėtata žvejybos tinklais veikla. Vien jo veikla gamtai padarė 78 332 eurų žalą.
Neteisėta žvejybos veikla Jūros ichtiologiniame draustinyje
Vasario 3 d. aplinkosaugininkai kartu su policijos pareigūnais Tauragės mieste sustabdė automobilį, kuriuo buvo gabenamos neteisėtai sugautos 106 upinės nėgės. Žuvys buvo sugautos Jūros upėje, draudžiamoje vietoje ir draudžiamu laikotarpiu.
Kadangi nėgės sugautos ichtiologiniame draustinyje, taikomas trigubas bazinis įkainis – žala aplinkai siekia 4 770 eurų. Abu asmenys anksčiau bausti už žvejybos pažeidimus, todėl jiems gresia administracinė atsakomybė ir baudos nuo 600 iki 1 500 eurų.
Griežčiau bausti pakartotinius pažeidėjus
Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vadovė Mantė Ramanauskienė pabrėžia, kad siekiama griežčiau bausti recidyvistus:
„Tokie pažeidėjai gali būti nemokūs, todėl itin svarbu stebėti juos ir konfiskuoti neteisėtaitai žvejybos naudojamas priemones – valtis, tinklus ir kitus įrankius. Siekiame teisės aktų pakeitimų, numatančių griežtesnę atsakomybę, ypač jei asmuo sąmoningai kartoja neteisėtą veiklą. Siūlytume pakartotiniams grubiems pažeidimams taikyti baudžiamosios atsakomybės priemones, įskaitant transporto priemonių konfiskavimą.“
Aplinkos apsaugos departamentas dėkoja koja žvejams, suteikusiems vertingos informacijos, ir primena, kad neteisėtos žvejybos atvejus reikia nedelsiant pranešti telefonu 112. Taip pat skatinama fiksuoti pažeidimus nuotraukomis ar vaizdo įrašais ir siųsti juos el. paštu info@aad.am.lt.
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
