Patirtis

Pavojingas susidūrimas Troškūnų miške! Grybautoja labai arti pamatė du meškiukus0


Asociatyvus vaizdas. Liudininkė nesugebėjo nufotografuoti meškiukų.
Asociatyvus vaizdas. Liudininkė nesugebėjo nufotografuoti meškiukų.
Nuotrauka: Unsplash.com

Troškūnų miške, Smėlynės kaime, miške moteris praėjusį trečiadienį matė du meškiukus. Informacija pasidalijo buvęs Troškūnų girininkijos girininkas, Anykščių bitininkų draugijos pirmininkas Audrius Kusta.

„Mane tikina, kad meškiukus tikrai matė, bet grybauti išėjusi mergaitė taip išsigando, kad pamiršo su savim turinti telefoną, nenufotografavo, – „Anykštai” sakė A. Kusta. – Kelias dienas prieš tai meška buvo nufilmuota vaikštanti netoli Raguvos (Panevėžio r. – aut. past.), tą patį vakarą užfiksuota už Panevėžio ir po kelių dienų čia matė du meškiukus. Mergaitė man paskambino, bet aš nespėjau – meška juk nelauks.”

Priminsime, kad visai neseniai Kupiškio rajone mešką suvažinėjo traukinys. Buvo spėjama, jog tai – tas pats rudasis lokys, klaidžiojęs ir po Anykščių rajoną ir ganyklose sužalodavo arklius. Įvairių specialistų nuomone, Lietuvoje vasaroja ne viena meška, o kai kurie jų mano, kad mūsų miškuose lepečkojės jau ir žiemoja.

Žiniasklaidoje labai stengiamasi sudaryti įspūdį, kad meškų Lietuvoje nėra, kad jų yra labai mažai, ir tokiais epitetais kaip “šleivakojis”, “meškiukas” ir kitais bandoma sudaryti įspūdį, kad meškos nėra pavojingos.

Deja, situacija yra kardinaliai kitokia. Lietuvoje meškos gyvena, jų vis daugėja, ir net jei šiuo metu Lietuvoje nėra užfiksuota jų veisimosi atvejų, tai nereiškia, kad tai nevyksta dabar ar neįvyks artimiausiu metu. O meškos yra labai pavojingi gyvūnai. Situacija, kai miške sutinkate dvi mažas meškas, beveik 100 proc. yra mirtina. Jei motina pamatys žmogų šalia savo jauniklių, ji užpuls!

Latvijoje situacija buvo labai panaši. Prieš dešimt metų valdžios institucijos, žiniasklaida ir mokslas tvirtino, kad kaimyninėje šalyje gerai gyvena 10 meškų. Dabar oficialiai pripažįstama, kad ten gyvena mažiausiai 130 individų, o 16 iš jų yra veislinės meškos. Pernai Latvijoje pradėtas trejus metus truksiantis lokių stebėsenos projektas, kurio metu tiriama baltųjų lokių DNR.

Susiję straipsniai

Tiek Latvijos, tiek Lietuvos medžiotojai įsitikinę, kad šių didelių ir labai pavojingų plėšrūnų yra kur kas daugiau, nei oficialiai pripažįstama.

Deja, oficialios informacijos, kiek meškų yra ar galėtų būti Lietuvoje, nėra.

Ukmergėje miško kameroje nufilmuota meška

Patogu ir greita! Prenumeruokite arba pirkite žurnalą internetu!


LA.lv