
Latvijoje miško kamera užfiksavo labai įdomų vaizdą. Jūrinis erelis sumedžiojo arba rado negyvą meškėnų veislės šunį ir bando jį nusinešti į savo lizdą.
Paprastieji jūriniai ereliai labai stambūs ir vieni didžiausių Lietuvos plėšriųjų paukščių rūšių, už kurį svoriu ir dydžiu stambesni tik palšieji grifai (Gyps fulvus), o kilnieji ereliai (Aquila chrysaetos) labai nežymiai didesnis kūno ilgio išmatavimu. Paprastųjų jūrinių erelių patelės pastebimai didesnės už patinėlius. Paprastųjų jūrinių erelių kūno ilgis nuo 70 iki 92 cm ilgio. Išskėstų sparnų ilgis 193–245 cm. Patelių sparnų ilgis 621–717 mm, patinėlių 552–652 mm. Patinų svoris 3,1–5,4 kg, patelių 3,7–6,9 kg.
Paprastieji jūriniai ereliai dažniausiai medžioja sklandydami virš vandens telkinių ir stebėdami vandens paviršiuje esančias žuvis, kuriomis daugiausiai ir minta. Pastebėję grobį, plasnoja vietoje, bet dažniausiai išskleidę sparnus sustoja, o grobį griebia kojomis krisdami žemyn.
Kartais pasigauna vandens ir kitų paukščių. Juos medžiodami nutūpia į medį netoli vandens telkinio ir laukia tinkamo momento. Taip jie kartais ištupi po kelias valandas. Vėliau, nusižiūrėję tinkamą auką, ereliai staiga puola.
Rečiau medžioja ore, kai užskridę virš ančių ar panašių paukščių būrio ima staiga kilti į viršų, verčiasi ir vejasi auką.
Usūrinis šuo (arba mangutas, jenotas; Nyctereutes procyonoides) – šuninių (Canidae) šeimos žinduolis. Laikomas pirmaprade šuninių šeimos rūšimi, turinčia senas šuninių rūšies formas.
Mangutai sveria apie 5-6 kilogramus. Artėjant žiemai ir žiemos miegui, jos kaupia riebalus – apie 30 % kūno masės.
Dėl to jie tampa mėgstamu plėšrūnų grobiu.
!PRENUMERUOKITE žurnalą Medžioklė 2025 metams!

Naujausias žurnalo numeris jau čia!
