Patirtis

Ne varyminės medžioklės metu pervažiuojant iš vienos vietos į kitą ginklas turi būti gabenamas dėkle?0


Ginklo deklas -purnavumuiza.lt
Ginklo deklas -purnavumuiza.lt
Gamintojo reklamine nuotrauka

Dėmesio medžiotojai!

Atkreipiame dėmesį į 2022 m. balandžio 12 d. medžioklės taisyklių pakeitimą, kuriuo patikslintas 60 punktas, „Medžioklės varant metu medžioklės plotų vienete judant iš vienos medžiojimo vietos į kitą medžioklinis ginklas nešamas arba vežamas be šovinio lizde, jeigu šautuvas atlaužiamas, – atlaužtas. Pasibaigus medžioklei, medžioklinis ginklas įdedamas į dėklą, šoviniai iš medžioklinio ginklo išimami“.

Anksčiau nepriklausomai nuo medžioklės būdo, buvo galima medžioklės metu medžioklės plotų vienete judant iš vienos medžiojimo vietos į kitą medžioklinį ginklą vežti/gabenti neįdėtą į dėklą.

Medžioklės taisyklių 60 punkto tekstas, aprašantis medžioklinio ginklo gabenimo medžioklės metu ypatumus, buvo patikslintas jį „pritaikant“ tik medžioklei „varant“, o tai reiškia šaunamasis ginklas ne dėkle gabenamas gali būti tik medžioklių su varovais metu, kitais atvejais, t. y. medžiojant tykojant ar kitais būdais ir pervažiuojant iš vienos vietos į kitą ginklas turi būti gabenamas dėkle“.

Susiję straipsniai

Už šio reikalavimo nesilaikymą gresia administracinė atsakomybė pagal ANK 290 straipsnio 1 dalį, įspėjimas arba bauda nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Pridedame LMŽD paklausimą ir Aplinkos ministerijos išaiškinimą.

Siekiant išvengti beprasmių pažeidimų medžioklės metu, prašome dalintis šia informacja.

Drausmingų visiems medžioklių!

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.