
Informacijos šaltinis čia
Birželio 25 d. Reino–Pfalco žemės sostinėje Maince vyko įspūdinga protesto akcija – daugiau nei 8 000 medžiotojų, ūkininkų ir miškininkų iš susirinko į gatves, kad parodytų vieningą nepritarimą naujam medžioklės įstatymo projektui. Tokios apimties protestas itin retas reiškinys net ir aktyvioje Vokietijos pilietinėje visuomenėje.
Akciją organizavo Reino–Pfalco medžiotojų sąjunga (LJV RLP), kuri šį projektą vadina nepriimtinu. Prie protesto prisijungė ir nacionalinė Vokietijos medžiotojų federacija (DJV), kurios prezidentas Helmutas Dammannas–Tamke viešai paragino politikus sustabdyti reformą ir įtraukti medžiotojus į sprendimų priėmimą. „Tokiu būdu nepaisoma medžiotojų patirties, miško ūkio realijų ir laukinių gyvūnų biologijos“ – kalbėjo Dammannas–Tamke protesto dalyviams Maince.
Trečioji medžioklės įstatymo projekto versija, kurią parengė Reino–Pfalco klimato apsaugos, aplinkos, energetikos ir mobilumo ministerija (MKUEM), numato reikšmingus pokyčius. Trumpinami kai kurių rūšių medžioklės sezonai, ribojama selektyvinė medžioklė, įvedami griežtesni reikalavimai dėl medžioklės plotų, stiprinamas biurokratinis spaudimas bei mažinama savivaldybių ir medžiotojų būrelių įtaka medžioklės planavimui.
Medžiotojų ir miškininkų nuomone šios pataisos prieštarauja tiek gamtosaugos tikslams, tiek tvarios gyvūnų populiacijos valdymui. Jie teigia, kad selektyvinė medžioklė yra vienas svarbiausių įrankių miško apsaugai, biologinės įvairovės išlaikymui ir žvėrių ligų plitimui kontroliuoti.
Protesto dalyviai ne tik išsakė savo nepasitenkinimą, bet ir pristatė alternatyvą – jie reikalauja stabdyti šią įstatymo projekto redakciją, pradėti plačias konsultacijas su praktinę patirtį turinčiomis grupėmis ir rengti naują, subalansuotą medžioklės reguliavimo modelį.
Maince vykęs protestas – tai ryškus pavyzdys, kaip medžiotojų bendruomenė sugeba mobilizuotis ir ginti savo poziciją. Vienybė ir aiškus reikalavimas būti išgirstiems parodė, kad medžiotojai – tai ne pavieniai entuziastai, bet visuomenės dalis, turinti žinių, atsakomybės ir realų indėlį į gamtos valdymą.
Per pastaruosius dešimtmečius būtent medžiotojai prisidėjo prie žvėrių populiacijų stebėsenos, invazinių rūšių kontrolės ir laukinių gyvūnų ligų – tokių kaip afrikinis kiaulių maras – plitimo stabdymo. Jų darbas dažnai vyksta tyliai, bet yra būtinas tiek ekosistemoms, tiek žmonių veiklai – ūkiams, miškų ūkio sėkmei, net eismo saugumui.
Protestą lydi ir vieša peticija „Stoppt das neue Jagdgesetz in Rheinland–Pfalz“, kurią jau pasirašė daugiau nei 12 000 žmonių. Tai viršija žemės parlamento nustatytą 7 073 parašų slenkstį, reikalingą klausimo oficialiam svarstymui.
Kol kas neaišku, ar valdžia atsižvelgs į protestuotojų balsą. Tačiau Mainco demonstracija aiškiai parodė – medžiotojai pasirengę ginti savo teises, ne tyliai prie stalo, bet viešai – gatvėje, su argumentais, patirtimi ir visuomenės palaikymu.
!PRENUMERUOKITE žurnalą!
