
Dažnai neoficialiuose pokalbiuose medžiotojai remiasi viena ar kita informacija, pasakoja apie atvejus, kurie nepateko į institucijų akiratį, tačiau neabejotinai gali būti klasifikuojami kaip medžioklės taisyklių ar įstatymo pažeidimai. Apie panašų atvejį informaciją gavo ir portalas rokiskiosirena.lt.
Rokiškio Sirenai domintis besitęsiančio medžioklės sezono ir jau pasibaigusios laukinių žvėrių pėdsekystės rezultatais Rokiškio rajone, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) Rokiškio skyriaus vadovas Rytis Andriuškevičius pasidžiaugė neblogais medžioklių laimikiais.
Laikraštis Rokiskiosirena.lt rašo, kad jis kažkaip nutylėjo faktą, kad šis medžioklės sezonas džiugina ne tik laimikiais, bet ir yra paženklintas nemalonia brakonieriavimo istorija… Šaltinis čia
_____________________
Klaidinga informacija!
Rytis Andruškevičius susisiekė su žurnalo Medžioklė redakcija ir paaiškino, kad negalėjo nuslėpti informacijos apie neteisėtą medžioklę, nes kovo 10 d., kai davė interviu laikraščiui, jis dar nieko nežinojo apie nusikaltimą. Pažeidimas ir jo detalės išaiškėjo tik kovo 14 d.
Jis pabrėžė, kad Rokiškio medžiotojų bendruomenė visiškai nepalaiko jokių teisės pažeidimų ir griežtai smerkia asmenis, kurie juos daro.
„Mes vienareikšmiškai pasisakome už tai, kad informacija apie tokius pažeidimus būtų prieinama platesniam medžiotojų ratui ir visai visuomenei, nes neketiname nieko slėpti ar kaip nors ginti pažeidėjų“, – sakė Rytis Andruškevičius.
Medžiotojai yra pirmieji, kurie smerkia brakonierius, ir dažnai būtent medžiotojai praneša apie pažeidimus bei padeda AAD inspektoriams juos užkardyti ir patraukti kaltininkus atsakomybėn.
Toliau Rokiskiosirena.lt informacija
Įtartinas klausimas
Ketvirtadienį internetiniame Rokiškio Sirenos puslapyje pasirodžius straipsniui „Medžioklės sezonas artėja į pabaigą – Rokiškio rajone iki kovo 8 d. sumedžioti 8 vilkai“, redakcija sulaukė raginimo pasidomėti ne tik oficialiais laimikiais…
Aplinkos apsaugos departamentui (AAD) buvo pateikta užklausa su prašymu patvirtinti arba paneigti redakcijos turimą informaciją apie galimą brakonieriavimo atvejį Rokiškio rajone bei, patvirtinus atvejį, atsakyti į keletą klausimų šia tema.
AAD Komunikacijos departamento ryšių su visuomene skyrius brakonieriavimo faktą patvirtino ir vos per dieną pateikė atsakymus į „Rokiškio Sirenos“ klausimus:
– Redakcijos žiniomis vasario mėnesio pabaigoje Rokiškio „Sakalo“ medžiotojų klubo plotuose pagauti du brakonieriai. Ar tai – tiesa? (Šiame klausime nuskambėjo ir galimai pažeidimus padariusių asmenų vardai, kurių, dėl galiojančių asmens duomenų apsaugos taisyklių, redakcija pagarsinti negali. Nepatvirtintais duomenimis vienas iš pažeidėjų – buvęs Rokiškio rajono tarybos narys – aut. past.)
– Duomenų apie pažeidimą padariusius asmenis negalime suteikti dėl Bendrojo duomenų apsaugos reglamento reikalavimų. Bendra situacija buvo tokia: Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai Rokiškio „Sakalo“ medžiotojų būrelio medžioklės plotų vienete nustatė asmenį, medžiojusį draudžiamu būdu – iš transporto priemonės bei be medžioklės lapo, t. y. neturintį teisės medžioti tame medžioklės plotų vienete. Gyvūnų sumedžiota nebuvo. Taip pat nustatytas pažeidimas, kurį padarė medžioklės vadovas, jis netinkamai buvo užpildęs medžioklės lapą.
– Prašau patikslinti, kaip šie du asmenys buvo sučiupti: ar tai pavyko padaryti aplinkosaugininkams vykdant įprastus patikrinimus, gal buvo gautas trečiojo asmens pranešimas apie tai, ar pan.?
– Aplinkosaugininkai organizavo reidą pagal turimą informaciją, šio reido metu ir buvo nustatytas pažeidimas.
– Ar šie vyrai apskritai yra medžiotojai ir priklauso „Sakalo“ medžiotojų klubui?
– Abu asmenys yra medžiotojai, turimais duomenimis – ne šio klubo nariai.
– Kokios nuobaudos jiems skirtos arba dar laukia? Ar šie medžiotojai nusižengia pirmą kartą?
– Medžiotojui už draudžiamą medžioklės būdą – tykojimą iš transporto priemonės – surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Taip pat paimtas neteisėtoje medžioklėje naudotas graižtvinis medžioklinis šautuvas su optiniu taikikliu ir termovizoriniu priedėliu. Už tai, kad asmuo medžiojo svetimuose medžioklės plotuose ir medžiotojo draudžiamu būdu – iš automobilio, jam gresia administracinė atsakomybė – nuo 600 iki 1 tūkst. 700 eurų, ginklo konfiskavimas ir teisės medžioti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų. Medžioklės vadovui skirtas įspėjimas. Žala gamtai nebuvo padaryta. Šiuo metu dėl sutrikusios Administracinių nusižengimų registrų veiklos negalime patikrinti, ar asmenys bausti pirmą kartą.
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
