Medžioklės reikmenys

Medžioklėje su Zeiss DTI 3/35 Gen 2. Pritaikyta aktyviam medžiotojui0


Zeiss DTI 3/35 Gen 2
Zeiss DTI 3/35 Gen 2
Nuotrauka iš archyvo

Pasaulyje populiarus ir plačiai pripažintas prekių ženklas Zeiss prieš keletą metų pristatė naują gaminį – termovizorių. Dabar jau galima įsigyti įvairių modelių gaminių, įskaitant šiluminį antgalį optikai. Šį kartą išbandyti iš Medžiokles centro Zeiss DTI 3/35 Gen 2. Gamintojas teigia, kad su šiuo prietaisu šiltą objektą galima įžiūrėti net iki 1300 metrų atstumu. Ar tai atitinka tikrovę?

Taigi kelis vakarus važiavome į bebrų medžioklę stebėti aplinkos, kad suprastume, ką šis prietaisas gali. Išbandėme skirtingomis oro sąlygomis: saulėtą vakarą, lietingu oru, kai buvo galima palyginti termovizoriaus galimybes.

Kas pirmiausia patraukia dėmesį – tai lengvas ir patogus įrenginys: įsidėk į kišenę, pasikabink su dirželiu ant kaklo, sėdėk bokštelyje ar medžiok sėlindamas – jis netrukdo. Gamintojas taip pat pabrėžia, kad termovizorius sukurtas aktyviam medžiotojui, taip ir yra. Vis tik įsijungia kiek erzinamai lėtokai, bet pakanka vieno mygtuko paspaudimo perjungti į budėjimo režimą. Tas pats, kai reikia vėl pasinaudoti – sekundė ir termovizorius jau pažadintas iš budėjimo režimo.

Prietaisas nedidelis, bet jame yra ir belaidžio interneto funkcija, skirta prijungti jam prie mobiliosios programėlės Zeiss Hunting, kuri be kita ko suteikia galimybę prisijungti prie kurio nors kito iš šio prekių ženklo gaminių. Vis dėlto teko šiek tiek pasibaksnoti, kad nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų perkelti į iOS sistemos išmanųjį telefoną, bet supratus, kokius veiksmus reikia atlikti, viskas pasirodo visai paprasta ir suprantama. Patiko tai, kad vieną kartą įjungus belaidžio interneto funkciją ji išsisaugo. Nereikia jos kiekvieną kartą junginėti, kas būdinga kitiems įrenginiams.

Iš visų galimų spalvų režimų bandant labiausiai patiko būtent Black Hot, kai šiltas objektas rodomas juodos spalvos. White Hot klasikinis režimas taip pat geras, tačiau šio prietaiso pirmasis pasirodė geresnis. Ryškumą galima reguliuoti ir nukreipus į objektą, esantį už kelių metrų.

Stirnos dydžio objektą gana gerai buvo galima atpažinti iki vieno kilometro atstumu su sąlyga, kad oras geras. Žinoma, didesnius objektus galima įžiūrėti ir toliau. Lietingu, vėsiu oru, kaip dažniausiai būna pavasarį, visi objektai, įskaitant orą ir žemę, būna praktiškai vienodos temperatūros ir ekrane matysis tiesiog rūko vaizdas. Tačiau pasirodžiusį kokį nors šiltesnį objektą galima labai gerai įžiūrėti. Žinoma, iš pradžių sunku suprasti, į ką būtent žiūrima, nes dingsta vaizdo gylis. Tai didžiausias praktiškai visų termovizorių trūkumas, išimtis – tik patys galingiausi ir moderniausi, tačiau ir jiems tokios oro sąlygos gali sukelti sunkumų. Bandant skenuoti aplinką ir pažiūrėti, kas vyksta aplink, susidaro įspūdis, kad kameros vaizdas kiek uždelstas, bet tai pernelyg netrukdė.

Bendrai reikia daryti išvadą, kad termovizorius labai patogus, su lengvai suprantamais ir net tamsoje lengvai apčiuopiamais mygtukais. Žinoma, didelis pliusas ir tai, kad šiuo termovizoriumi galima filmuoti ir fotografuoti, tad vėliau galima peržiūrėti savo stebėjimus. Idealiai pritaikyta medžiotojui, mėgstančiam daug vaikščioti ir stebėti gyvūnus. Tiks tiek dieną, tiek naktį. Nepamirškime, kad tamsiuoju paros metu gyvūnus galima stebėti stovint ant žemės ir judant, tačiau medžioti galima tik nuo ne žemesnės kaip 2,5 metro aukščio platformos.

Kalbant apie akumuliatoriaus veikimo laiką – keturiems medžioklės vakarams užteko vieno krovimo. Naudojant gana intensyviai nesusidarė įspūdžio, kad akumuliatorius labai greitai sektų. Pagal specifikacijas baterija turėtų laikyti aštuonias valandas.

Šis prietaisas suteikia visas funkcijas, prie kurių šiandien pripratęs šiuolaikinis medžiotojas. Juo bus galima bet kokiomis oro sąlygomis, bet kuriuo metų laiku įžiūrėti ir identifikuoti medžiojamą gyvūną.

Pliusai
– Nedidelis, lengvas
– Daug funkcijų
– Paprastas naudoti

Minusai
– Lėtai įsijungia
– Lyjant ir per rūką prastai rodo foną
– Vaizdas šiek tiek uždelstas

Specifikacijos

Susiję straipsniai

Svoris: 0,42 kg
Gamintojas: Zeiss
Ekranas: 384 × 288
Skiriamoji geba: 1024 × 768
Didinimas: 4 k.
Vaizdo rodymo atstumas: 1300 m
Veikimo temperatūra: nuo −10 iki +50 °C
Veikimo laikas: 8 h

LA.lv