Patirtis

Liudytojo istorija. Briedis įsibrauna į sodybos kiemą, kad pavogtų… obuolius0

Nuotrauka ir istorija Lrtytas.lt

Žvelgdami pro langą matote briedį? Kaimo vietovėje tai nėra didelis stebuklas, tačiau vaizdas tikrai gali išgąsdinti. Tokia staigmena teko Trakų rajone, netoli Aukštadvario esančių Lavariškių kaimo gyventojams. Ankstyvą rytą į sodybos kiemą atėjo briedis ir suvalgė medyje paliktus ir ant žemės nukritusius obuolius.

Gamtos tyrėjai rekomenduoja pamačius briedį jo neišgąsdinti ir nebėgti, o pasistengti ramiai nuo jo atsitraukti arba pasislėpti. Ypač jei tai patelė su jaunikliais. Briedžiai gali būti labai agresyvūs ir pavojingi.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad žiemą ant žemės gulintys obuoliai gali būti surūgę ir, jei gyvūnas jų suvalgys pakankamai, jis gali apsinuodyti kaip žmogus nuo alkoholio. Tai gali lemti neįprastą ir nenatūralų elgesį. Su tokiais individais reikia elgtis ypač atsargiai!

Briedžiai neretai sutinkami ir kitose Lietuvos gyvenvietėse prie miškų, tačiau jie lankosi ir kituose kaimuose bei skina obuolius tiesiai nuo medžio. Šie stambūs žinduoliai, didžiausi elninių šeimos gyvūnai, minta medžių ūgliais, lapais, žieve ir žole. Vasarą jie gyvena pavieniui, išskyrus pateles su jaunikliais, o žiemą – nedidelėmis grupėmis. Lytinę brandą pasiekia trečiaisiais gyvenimo metais, poruojasi rugsėjo ir spalio mėnesiais. Nėštumas trunka 8 mėnesius, gimsta 1-2 jaunikliai.

Jie dažniau paplitę Eurazijos ir Šiaurės Amerikos miškuose. Jie būna iki 220 cm ūgio ir sveria 387-800 kg. Lietuvoje gyvena europinių briedžių porūšiai. Jie šiek tiek mažesni, iki 206 cm ūgio ir sveria iki 540 kg.

Šie gyvūnai plačiai paplitę Eurazijos ir Šiaurės Amerikos miškuose. Jų kūno aukštis gali siekti iki 220 cm, svoris – 387–800 kilogramų. Lietuvoje gyvena europinių briedžių porūšis, kurie yra kiek mažesni – jų ūgis siekia iki 206 cm, o svoris – iki 540 kilogramų. Briedžiai išsiskiria ilgomis kojomis ir didelėmis galvomis, kurių apačioje yra plaukais apaugusi odos atauga, vadinama barzda. Ragais puošiasi tik patinai, kurie juos kasmet numeta ir vėl užsiaugina.

Ar mokėsime svetimiems medžiotojams už probleminių vilkų medžioklę?Pokalbiai apie medžioklę #74

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

Susiję straipsniai

Naujausias žurnalo numeris jau čia!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.