Patirtis

Lietuvos medžiotojas Kauno rajone sumedžiojo reta gyvūną0

Nuotrauka: Pixabay.com

Šiandien žurnalas gavo laišką iš medžiotojo, kuris pasidalijo savo sėkmės istorija, kuri kai kam gali pasirodyti gana neįprasta.

„Visada norėjau sumedžioti šakalą ir pagaliau man tai pavyko. Anksčiau niekada nebuvau matęs šių gyvūnų mūsų rajone, tačiau dabar pavyko sumedžioti vieną patelę“, – parašė medžiotojas. Šakalas buvo sumedžiotas Kauno rajone.

Medžiotojo nuotrauka

Kaip nurodė medžiotojas, sumedžiotas plėšrūnas buvo oficialiai užregistruotas medžioklės lape, tačiau daugiau jokių reikalavimų dėl šakalų medžioklės nėra.

Medžiotojas, atsiuntęs savo laimikio nuotrauką, atskleidė, kad jo medžioklės plotuose įrengtoje miško kameroje šis konkretus gyvūnas buvo užfiksuotas kelis kartus, tačiau iki šiol jam neteko matyti šios patelės partnerio.

Šakalas Lietuvoje vis dar yra itin reta trofėjinė rūšis, tačiau šie gyvūnai plinta Baltijos šalyse, atkeliaudami iš pietų. Specialistai pripažįsta, kad Lietuvoje šakalams gali būti labai palankios gyvenimo sąlygos, nes jų kilmės regione – Azijoje – atviri plotai yra natūrali aplinka. Lietuvos intensyvios žemdirbystės teritorijos šakalams taip pat bus itin tinkama gyvenamoji buveinė. Tad turime ruoštis dar vieno vidutinio dydžio plėšrūno įsitvirtinimui mūsų gamtoje.

Šakalų medžioklė nėra ribojama limitais. Atsivertę medžioklės taisykles, matysime tik tai, kad šakalų medžioklės sezonas trunka tiek pat, kiek ir vilkų, nes biologiniu požiūriu šie gyvūnai yra labai panašūs. Šakalų tausojimo laikotarpis taip pat sutampa su nustatytu vilkų rūšiai. Lietuvoje šakalus ir vilkus leidžiama medžioti nuo spalio 15 d. iki kovo pabaigos. Taigi šis mėnuo yra paskutinis, kai galime medžioti auksinius šakalus.

Kaip atskirti šakalą nuo lapės? Medžiotojos dienoraštis #24

Naujausias žurnalo numeris jau čia!

Susiję straipsniai

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.