
Birželio 7–8 d. ShootingClub.lt šaudykloje vyko Lietuvos angliškojo sportingo čempionatas. Galutinę pergalę šventė Latvijos atstovas Juris Sprukulis, surinkęs 172 taškus OPEN kategorijoje. Visi rezultatai
OPEN klasėje:
Juris Sprukulis – 172 tšk.
Simas Petraitis – 164
Dainius Nedzinskas – 162
AA klasėje (aukščiausio lygio):
Simas Petraitis – 164 tšk.
Dainius Nedzinskas – 162
Andrius Misevičius – 157
A kategorijoje:
Dainius Vaitkevičius – 145 tšk.
Egidijus Barčkus – 145 – tiek pat kaip Vaitkevičius, bet pagal reglamentą – II vieta.
Erikas Račkelis – 143
B kategorijoje:
Akvilina Zabielienė – 135 tšk.
Romualdas Vaitkevičius – 133
Marius Vaitkevičius – 132
C kategorijoje:
Rytis Trojanas – 120 tšk.
Kęstutis Bukauskas – 115
Vytautas Trojanas – 111
Moterų kategorijoje:
Gabija Stanislovaitytė – 141 tšk.
Maira Sprukule – 137
Veronika Roerbaek – 136
Jaunių kategorijoje:
Kajus Rugienius – 130 tšk.
Laurynas Sabaitis – 122
Urtė Hofmanaitė – 120
Senjorų kategorija (vyrų ir moterų):
Džeraldas Daujotas – 154 tšk.
Ričardas Lukšys – 148
Egidijus Barčkus – 145
Čempionatas sulaukė tarptautinio susidomėjimo – Latvijos ŠDM atstovas įrodė, kad sportingo rungties populiarumas ir lygis auga tarp Baltijos šalių. Kitais metais laukiame dar įspūdingesnių kovų ir dar platesnio dalyvių rato.
Kas yra angliškasis sportingas ir kodėl jis toks populiarus?
Angliškasis sportingas – tai viena iš šaudymo į lėkšteles (molinukus) disciplinų, kilusi iš Didžiosios Britanijos. Skirtingai nei tradicinėje tranšėjinėje ar apvaliojoje šaudymo rungtyje, sportingas imituoja natūralius medžioklės scenarijus. Čia taikiniai – įvairių dydžių ir trajektorijų molinės lėkštelės – leidžiami iš skirtingų krypčių ir kampų, siekiant atkartoti paukščių ar smulkių žvėrių judėjimą gamtoje.
Sportingo žavesys slypi jo įvairovėje: šaulys niekada nežino, iš kur pasirodys kitas taikinys, todėl kiekvienas šūvis reikalauja greitos reakcijos, koncentracijos ir gero akies-taikinio koordinavimo. Būtent šis nenuspėjamumas daro rungtį itin įdomią tiek profesionalams, tiek mėgėjams.
Sportingas sparčiai populiarėja visame pasaulyje – ne tik kaip sportas, bet ir kaip bendruomenę vienijanti veikla, leidžianti varžytis skirtingo amžiaus ir lygio dalyviams. Lietuvoje ši disciplina taip pat sulaukia vis daugiau dėmesio – tiek dėl jos sportinio iššūkio, tiek dėl smagios, azartiškos atmosferos varžybų metu.
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
