Patirtis

Kaip visuomenė klaidinama?0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Melai ir klaidinga informacija apie vilkų medžioklę Latvijoje

Aplinkosaugos aktyvistas Andrejus Gaidamavičius skleidžia melą ir dezinformaciją apie vilkų medžioklę Latvijoje
Socialinėje erdvėje „Facebook“ Andrejus Gaidamavičius tvirtina, kad Latvijoje vilkai reguliariai medžiojami ne pagal leistiną sezoną, o medžiotojai bando įteisinti vasarą sumedžiotų vilkų kailį ir trofėjus, išsaugodami juos iki sezono pradžios.

„Buvo atrasta, kad dalis „rudenį“ nušautų vilkų buvo dar su vasariniu kailiu. Žieminis kailis, žinoma, geresnis, bet rask tu man medžiotoją, kuris nepasinaudos pasitaikiusia proga iššauti į vilką. Juk niekas nemato, ką jis ten savo tame bokštelyje vasarą iš tiesų medžioja – ar Lietuvą gelbėja nuo invazinių jenotų, ar kiaulių ūkius nuo marą platinančių šernų, ar tiesiog šauna į viską, kas juda. Mes jau seniai sakėm ministerijai, kad reikia tikrinti kailius. Bet kai pati ministerija suinteresuota išnaikinti kuo daugiau vilkų, tai jie tyliai laimina tą brakonieriavimą“, – rašo gamtosaugininkas.

Akivaizdu, kad šioje situacijoje A. Gaidamavičius tikisi, kad niekas Lietuvoje nesupranta latvių kalbos ir nežino Latvijos medžioklės taisyklių. Taigi oficiali informacija: Latvijoje vilkų medžioklės sezonas prasideda liepos 15 d. ir baigiasi kovo 31 d. Latvijoje vilkai oficialiai pradedami medžioti vasarą. Medžiotojams nėra reikalo pažeisti įstatymo ir bandyti „legalizuoti“ vasarą medžiojamų vilkų.

Atsižvelgdami į skleidžiamą klaidingą informaciją, bandymus apšmeižti Latvijos medžiotojus ir panaudoti šia situacija, kad suklaidintų Lietuvos gyventojus apie vilkų medžioklę kaimyninėje šalyje, susisiekėme su Latvijos valstybinės miškų tarnybos Medžioklės skyriaus vedėju Valteriu Lūsiu: „Latvijoje nustatytas reikalavimas nedelsiant pranešti apie kiekvieną sumedžiotą vilką, mobiliuoju telefonu atsiunčiant nuotrauką, kurioje nurodytas laikas ir koordinatės, nekeičiant nuotraukos detalių.“

Latvijos medžiotojai sulaukė lygiai tokių pačių priekaištų ir užuominų apie vilkų brakonieriavimą, todėl buvo įvesta griežta pranešimo sistema. Tačiau pagrindinis skundas buvo tas, kad medžiotojai jų nesumedžiodavo, o tiesiog nurašydavo… „Kad niekas neturėtų galimybės šmeižti medžiotojų ir sabotuoti jų darbo, dabar medžiotojai turi nufotografuoti patį vilką, jo dantis, surašyti kelis protokolus, kuriuos per trumpą laiką reikia pateikti miškininkystei“, – pabrėžė Latvijos valstybinės miškų tarnybos atstovas.

V. Lūsis paaiškino, kad inspektoriai neužfiksavo, kad kas nors norėjo įteisinti anksčiau sumedžiotą vilką. „Sezono pradžioje daugiau dėmesio skiriame sumedžiotų vilkų kailiams tikrinti. Pirmieji sumedžioti gyvūnai tikrinami intensyviau. Tai juk savaime suprantama! Vasarą gyvūno kūno juk neišsaugosi ir kailio atskirai nefotografuosi “, – apibendrino V. Lūsis.

Latvijoje vilkų DNR tyrimai ir kiti duomenys renkami apie 20 metų. Lietuvoje šie tyrimai pradėti tik prieš trejus metus. Šiemet paskelbta, kad Lietuvoje gyvena mažiausiai 54 vilkų šeimos. Ne mažiau! Pažymėtina, kad apskaitos duomenys yra neišsamūs, nes keletą metų nebuvo sniego ir nebuvo įmanoma stebėti pėdsakų. Tai reiškia, kad vilkų populiacija gali būti daug didesnė, ką įrodo ūkininkams padaryta žala ir medžiotojų pastebėjimai.

Papildoma informacija

Taigi, kaip jau minėta, vilkų medžioklės sezonas Latvijoje prasideda tuo metu, kai žala ūkiniams gyvūnams yra didžiausia – liepos 15 d.

Susiję straipsniai

Šiuo metu Latvijoje, kaip ir keliais ankstesniais sezonais, leidžiama sumedžioti 280 vilkų. Šiuo metu sumedžioti 186 egzemplioriai.

52 proc. Latvijos teritorijos užima miškai. Lietuvoje jų yra 33 proc.

Oficialiai apskaičiuota, kad Latvijoje gyvena apie 1500 vilkų.

Atviras melas ir dezinformacija apie vilkų medžioklę Latvijoje

Ekrano kopija

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.