Patirtis

Kaip tai daro prancūzai? Termovizoriniai dronai gelbsti stirniukus0

Nuotrauka: Chassepassion.net

Šaltinis čia

Kiekvieną pavasarį, kai ūkininkai Prancūzijos Aukštosios Savojos regione pradeda ruošti pievas pirmam šienavimui, tylus pavojus iškyla stirniukams, kurie instinktyviai slepiasi aukštoje žolėje. Nematomi žmogaus akiai, jie dažnai tampa netyčiniais šienavimo aukomis. Tačiau šiemet, kaip ir ankstesniais metais, medžiotojai kartu su ūkininkais ir vietos valdžia ėmėsi veiksmų – pasitelkę termovizorinius dronus jie išgelbėjo net 171 jauniklį.

Moderni technologija – gyvybių gelbėjimui

Aukštosios Savojos Medžiotojų departamentinė federacija (FDC), remiama regiono savivaldybės, organizavo plataus masto operaciją. Į pagalbą buvo pasitelkti 12 profesionalių ir savanorių dronų pilotų. Nuo gegužės pabaigos iki liepos pradžios jie atliko skrydžius virš maždaug 60 kaimiškų savivaldybių, ieškodami stirniukų, pasislėpusių pievose prieš pat šienavimą.

Stirninų elgsena ir atrankinė medžioklė. Pokalbiai apie medžioklę #16

Rezultatas – 171 išgelbėtas stirniukas

2025 metų gelbėjimo sezono rezultatai išties įspūdingi – 171 stirniukas buvo pastebėtas ir saugiai perkeltas iš rizikos zonų. Šį pasiekimą lėmė ne tik šiuolaikinė įranga, bet ir nepriekaištinga organizacija, greitas reagavimas bei glaudus ūkininkų, medžiotojų ir FDC bendradarbiavimas.

„Tai tikras vietinis solidarumo tinklas, kuris atgyja kiekvieną pavasarį,“ – sako vienas Federacijos atstovų. „Be ūkininkų, kurie iš anksto informuoja apie šienavimo datas, ir be medžiotojų bei savanorių techninės bei žmogiškos pagalbos, šios operacijos būtų neįmanomos.“

Valstybinis finansavimas – raktas į sėkmę

Ši iniciatyva nebūtų įgyvendinama be finansinio regiono savivaldybės indėlio. Departamentas skiria lėšas dronų įrangai, pilotų mokymui ir visoms reikalingoms veikloms vietoje. Tai pavyzdys, kaip viešosios politikos sprendimai gali būti veiksmingi ir realiai prisidėti prie biologinės įvairovės išsaugojimo.

Susiję straipsniai

Prancūzų patirtis rodo, kad derindami modernias technologijas, vietos bendruomenių solidarumą ir atsakingą ūkininkavimą, galime išvengti skaudžių nuostolių gamtai. Galbūt tai pavyzdys, kurį verta perimti ir Lietuvoje.

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.