Patirtis

Gėrimų šaldytuvas – mėsos brandinimo kamera0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Medžiotojai yra sumanūs ir dažnai randa įdomių sprendimų įvairioms gyvenimo situacijoms. Vienas medžiotojas papasakojo apie du gėrimų šaldytuvus, kuriuos įsigijo mėsai brandinti. Iš pradžių pirko vieną, paskui suprato, kad reikia antro. Pasak jo, viename tokiame šaldytuve galima sutalpinti 2,5 stirnino, rimtą metinuką šerną ar elnio jauniklį. Antras buvo pirktas dėl papildomos talpos.

Sumedžiojęs elnę ar didelį šerną, medžiotojas jį išdoroja ir padalija per pusę. Kiekvieną pusę deda į atskirą šaldytuvą. Tauriojo elnio patiną į tokį šaldytuvą galima dėti, padalijus į didelius gabalus. Filė ir karbonadai pakabinami ant kablių. Žinoma, yra ir savų minusų. Didelę skerdieną įkišti pačiam sudėtinga. Su stirninu ar šerniuku problemų nebūna, bet su didesniu gyvūnu kartais reikia draugų pagalbos.

Abu gėrimų šaldytuvus medžiotojas įsigijo iš parduotuvėlių, kur jie buvo pakeisti naujais. Vėsinimo įrenginių meistras padarė nedidelių modifikacijų, kad būtų palaikoma stabilesnė temperatūra – buvo pakeistas temperatūros jutiklis. Dabar temperatūrą galima išlaikyti tarp –2 ir +4 °C. Abu šaldytuvai ir meistro darbas kainavo kiek daugiau nei 200 eurų.

Gėrimų šaldytuvas – mėsos brandinimo kamera

Žiemą garaže, kur temperatūra laikosi apie nulį, šios brandinimo kameros veikia be perstojo. Vasarą, kai šilta ir temperatūra staigiai keičiasi, susidaro kondensatas, apšąla radiatorius. Vis dėlto ir tai vėsinimo funkcijai nepakenkia. Trūkumas tas, kad atitirpus garaže atsiranda balų. Buvo mintis šaldytuvus apdengti putplasčiu, tačiau kartais jie taip gerai laiko šaltį, kad pjaunant mėsą šąla rankos. Esminis tokios brandinimo kameros privalumas yra papildoma funkcija vasarą – šaldyti ir alų.
Drėgmės problemą šaldytuve galima išspręsti reguliariai praveriant dureles. Papildomų ventiliatorių ar kokių drėgmės rinkiklių medžiotojas nenaudoja. Kondensatas susidaro tik už durelių.

Mėsa tokioje vėsykloje gali subręsti per 1–2 savaites. Kartais ant jos susidaro plėvelė, bet tai visiškai natūralu ir nieko bloga. Skerdiena gali likti su kailiu, bet čia medžiotojas mini vieną trūkumą. Vilna po subrendimo lengviau iškrinta, lupant ji aplimpa mėsą, todėl dažniausiai gyvūnas nulupamas prieš brandinant.

Medžiotojas pabrėžia, kad skirtumas tarp subrandintos ir nesubrandintos mėsos tikrai visada jaučiamas. Net konservuojant šernieną paskui galima atskirti, kuri mėsa gavo pastovėti ir kuri buvo priduota iškart po medžioklės – skiriasi ir skonis, ir konsistencija.

Susiję straipsniai

Paklaustas apie priežastis ir motyvaciją, medžiotojas teigė nusprendęs įsigyti tokių šaldytuvų dėl to, kad vis plačiau spaudoje ir televizijoje minima būtinybė mėsą brandinti, nes tai pagerina mėsos savybes, taigi ir skonį apskritai. Kitas argumentas – dažnai rytojaus dieną ar tą patį vakarą, vėlią valandą, nebeįmanoma skerdienos iki galo supjaustyti. Šaldytuvas leidžia kiek pailsėti prieš skerdieną dalijant. Mėsa atvėsta, kartu subręsta, visus darbus su skerdiena galima atlikti ramiai ir patogiu laiku, kokybiškai ir neskubant.

Geras būdas padaryti seno stirnino šašlyką skanų ir sukramtomą: sumedžiojus supjaustyti gabalėliais ir sudėti į tokią brandinimo kamerą 2 savaitėms, paskui išimti ir marinuoti. Mėsos skonis visai kitoks ir ji švelni kaip stirniuko!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.