
Antradienį Vilniaus gyventojus nustebino neįprastas vaizdas – sostinėje klaidžiojo jaunas briedis, kurį žmonės pastebėjo įvairiose miesto vietose, o vakare net ir plaukiantį Neryje. Apie gyvūno pasirodymą pranešė tiek gyventojai, tiek atsakingos tarnybos. Miesto valdžia nedelsdama mobilizavo ugniagesius gelbėtojus bei kitus operatyvinius padalinius, kurie siekė saugiai palydėti gyvūną už miesto ribų.
Ryte briedis buvo užfiksuotas Antakalnio ir Žirmūnų mikrorajonuose, vėliau žmonės jį matė Minties bei Tuskulėnų gatvėse. Dienos metu gyvūnas dingo iš akiračio, bet vakare vėl pasirodė – šįkart Konstitucijos prospekte, o netrukus buvo nufotografuotas plaukiantis Neryje tarp Baltojo ir Geležinio Vilko tiltų.
Delfi.lt video: Tiesiogiai – iš įvykio vietos: briedis Vilniaus centre
Į įvykio vietą atvyko policija ir gelbėjimo tarnybos. Maždaug 21 valandą ugniagesys specialia apranga įbrido į upę ir priartėjo prie briedžio. Išsigandęs žvėris pradėjo plaukti Žvėryno tilto link. Tuo metu abiem Neries krantais jį lydėjo policijos automobiliai, o per garsiakalbius žmonės buvo raginami nesartinti, kad gyvūnas nesusižeistų ar nepakenktų kitiems. Galiausiai gelbėtojai su vandens motociklu nukreipė briedį Vingio parko link. Čia jis išlipo į krantą, o išsekusiu gyvūnu pasirūpino Laukinių gyvūnų globos centro specialistai.
Kodėl briedis atsidūrė sostinės gatvėse? Pavasaris – intensyvios migracijos metas. Praėjusiais metais gimę briedžių jaunikliai, metus praleidę su motina, šiuo laikotarpiu palieka šeimą ir ieško naujų gyvenamųjų teritorijų. Ieškodami naujų buveinių, jauni gyvūnai dažnai paklysta ir patenka į žmonių gyvenamas teritorijas. Kaimo vietovėse toks „svečias“ gali praeiti beveik nepastebėtas, tačiau didmiesčiuose tai sukelia rimtą rezonansą ir, deja, didelį stresą pačiam gyvūnui. Tankus eismas, triukšmas, žmonių gausa ir nesuprantama miesto infrastruktūra apsunkina briedžio galimybes saugiai ir greitai išeiti iš miesto.
Ką daryti, jei mieste pamatėte briedį?
Pirmiausia – laikykitės atstumo. Nesiartinkite prie gyvūno, nefotografuokite iš arti ir nesistenkite jo išgąsdinti ar išvyti. Informuokite Bendrajį pagalbos centrą telefonu 112 – specialistai įvertins situaciją ir imsis reikiamų veiksmų. Tik bendradarbiaudami galime užtikrinti tiek gyvūnų, tiek žmonių saugumą.
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
