
Nuo to laiko, kai meška pasirodė Lietuvos sostinėje, praėjo maždaug trys savaitės. Tačiau gyventojų aktyvumas pranešant apie šių didžiųjų plėšrūnų stebėjimus nemažėja. Tai patvirtina ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) sukurto interaktyvaus meškų stebėjimo žemėlapio duomenys.
Naujausias pranešimas gautas iš Varėnos rajono, kur meška apsilankė laukinių gyvūnų viliojimo vietoje MB Dubičių medžioklės plotuose. Nuotraukas žemėlapiui pateikė medžiotojas Marius Reklavičius.
Miško kamera užfiksavo gyvūną dviejose nuotraukose. Sprendžiant iš išvaizdos, tai gana jauna meška. Dubičių medžiotojų būrelio Marius Reklavičius medžioklės plotuose įrengtose žvėrių viliojimo vietose, birželio 18, 19 ir 30 dienomis kameros užfiksavo gyvūną. Visais atvejais tai buvo ta pati meška, apsilankiusi dviejose skirtingose vietose, nutolusiose viena nuo kitos apie 2 kilometrus. Tikėtina, kad ši gražuolė atkeliavo iš Baltarusijos per Čepkelių gamtinį rezervatą, nes vieta, kurioje ji buvo užfiksuota, yra vos už kilometro nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos.
Pasieniečiai anksčiau jau yra pranešę apie meškų judėjimą tarp valstybių, tačiau šįkart pirmą kartą pavyko gyvūną nufotografuoti.
Visai neseniai, gegužę, Kabelių užkardos pasieniečiai sienos stebėjimo sistema irgi pastebėjo mešką. Ši vieta yra Varėnos rajone, Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato teritorijoje, kur eina siena su Baltarusija. Abipus jos driekiasi raistas. Siekiant apsisaugoti nuo migrantų antplūdžio, Lietuvos pusėje prie sienos buvo nutiesta koncertina ir įrengta apsauginė tvora. Čepkelių raiste dėl nestabilaus grunto ir gamtinių kliūčių tokios infrastruktūros įrengti nebuvo įmanoma, todėl šioje vietoje sieną Kabelių pasieniečiai saugo kitomis priemonėmis, viena iš jų – sienos stebėjimo sistema.
Tose vietose, kur pasienio siena nėra įrengta arba įrengta tik iš dalies – pelkėtose vietovėse, per upes ar ežerus laukinių gyvūnų migracija tęsiasi. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje yra pakankamai palankios gyvenimo sąlygos meškoms, bet jų populiacija vis dar labai maža, į šalį atkeliaujantys individai lengvai aklimatizuojasi ir papildo Lietuvos meškų skaičių.
Nuo meškos pasirodymo Vilniuje Lietuvos gyventojai jau daugiau nei 20 kartų pranešė apie šių gyvūnų stebėjimus. Per mėnesį – daugiau nei 30 pranešimų! Visa ši informacija yra pateikiama LMŽD administruojamame meškų stebėjimo žemėlapyje. Puiku, kad egzistuoja toks žemėlapis, kuris leidžia sekti naujausias žinias apie meškų buvimą mūsų šalyje. Džiugina tai, kad šių plėšrūnų populiacija auga, o kartu šis informacijos šaltinis suteikia galimybę konkrečių rajonų gyventojams sužinoti, kur šiuo metu meškos pastebimos ir, perfrazuojant kelių policijos frazę, pasirinkti aplinkybėms tinkamą elgesio modelį.
VIDEO! Meška mirtinai sudrasko motociklininką Rumunijos kalnuose. Problemos sprendimas kalėjimas turistams už meškų maitinimą?
!PRENUMERUOKITE žurnalą!
