Medžioklės reikmenys

Auliniai Härkila Wildwood 2.0 GTX – moterims!0


Härkila Wildwood 2.0 GTX
Härkila Wildwood 2.0 GTX
Nuotrauka: Kataryna Šterna

Auliniai Härkila Wildwood 2.0 GTX moterims pasirodė pačiu laiku. Mano Helly Hansen Forester Winter botai, kaip ir prieš tai turėti Härkila, krito didvyriškoje kovoje po kelerių metų avėjimo. Norėjosi ko nors naujo, tad šįsyk nusprendžiau išbandyti šį modelį.

Aprašymas

Wildwood GTX Women yra patobulinta ankstesnių moteriškų aulinių Wildwood modelio versija. Härkila daugiau dėmesio skyrė vidpadžiui ir suformavo jį maksimaliai pritaikytą būtent moteriškos pėdos ypatybėms. Batai pagaminti iš korduros audinio su Gore-Tex Sierra membrana ir dailiomis odinėmis detalėmis. Siūlės ir padai sutvirtinti. Dėl geresnio sukibimo auliniai yra guminiais padais iškiliu reljefu.

Padai pasižymi amortizacinėmis ypatybėmis, tad suteikia ypatingą komfortą ilguose žygiuose ar medžioklėse, įskaitant sudėtingas sąlygas. Härkila Wildwood 2.0 GTX auliniai yra vieni lengviausių savo gaminių klasėje – kiekvienas sveria vos 520 g. Nosims ir užkulniams dėl papildomos apsaugos gamintojas panaudojo ypač patvarią medžiagą.

Nuotrauka: Kataryna Šterna
Nuotrauka: Kataryna Šterna
Nuotrauka: Kataryna ŠternaĮspūdžiai ir patirtis

Nerealiai patogūs! Koja į batą įslysta, tarsi pamušalas būtų iš natūralaus šilko. Žinoma, taip nėra. Vidinėje pusėje yra aukštųjų technologijų sintetinės membranos, išstumiančios odos išskiriamą drėgmę ir apsaugančios nuo jos patekimo iš išorės. Audinys itin malonus liesti.

Kamšalas apglėbia koją ir suteikia atramą iš visų pusių. Tvirtai suvarsčius dingsta pojūtis, kad esi apsiavęs. Auliniai puikiai prilaiko kulkšnį! Man tai esminis aspektas, nes kulkšnys – mano silpna vieta.

Storas padas vienu metu apsaugo kojas tiek nuo sužalojimų, tiek nuo nemalonių pojūčių, einant per brūzgynus ar akmenis. Kojos neslysta purvynuose ar šlapioje žolėje. Padai atrodo kieti ir tvirti, bet tuo pat metu, leidžiantis nuokalne, užtikrina puikų sukibimą ir leidžia net nedideliais grunto iškilumais pasinaudoti kaip atrama.

Dulkės, purvas, kraujas – niekas neįsigeria į aulinių paviršių. Juos lengva nuplauti ir jie greitai džiūva. Kartą po stirninų medžioklės su kolege dorojome laimikį. Pataikyta buvo taip, kad sudarkyta didžioji kepenų dalis. Vėdinant visa skysta masė staigiai išsiliejo ant grindų. Nereikia nė pridurti, kad mano kojos buvo aptaškytos iki pat kelių. Gerai, kad šio klubo medžiotojų namelyje yra vandens žarna su spaudimu. Greitai nusiploviau aulinius ir jie vėl buvo idealiai švarūs. O kojos išliko sausos.

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Kalbant apie atsparumą vandeniui, padariau bandymą: pastovėjau vandenyje dešimtį minučių. Jautėsi tik vėsa, bet jokios drėgmės. Žinoma, kalbant apie šiuos konkrečius aulinius, pritaikytus medžioklei drėgnoje aplinkoje, reikia atsiminti, kad atsparumas drėgmei baigiasi su bato aukščiu – ten, kur liežuvis susijungia su batu. Einant šlapia žole per laiką kojos gali sudrėkti, jei tik nemūvima vandeniui atsparių kelnių ar papildomų tamprių, kurios išstumtų drėgmę.

Šiuos aulinius aviu nuo rugpjūčio. Vasara šiemet buvo nuostabi, kaip ir pastarasis mėnuo – bent jau Kuršo pusėje buvo visai vasariška. Visą vakarą praieškojus stirninų ne kartą teko pasigailėti, kad kelnės per storos, bet pėdos Härkila Wildwood 2.0 GTX auliniuose jautėsi puikiai. Vakare juos nusiavus kojinės būdavo sausos. Vidinės membranos veikia idealiai!

Paminėsiu ir tuos pastebėtus nedidelius minusus. Raištelių kilpelės išdėstytos pernelyg plačiai. Greičiausiai gamintojas taip sugalvojo tikslingai, bet man su jais nesisekė. Nesėkmės ištiko du kartus. Vieną kartą buvau užmezgusi raištelius visiškai įprastu mazgu su dviem kilpelėmis ir vieno aulinio raišteliais užsikabinau už kito kilpelės… Fjällräven kelnės, kurias dėviu vasarą, man šiek tiek per ilgos, taigi, vilkiu jas atlenktas. Šiais palankais taip pat užkliuvau už batraiščių kilpelių ir suplėšiau kelnių klešnę.

Susiję straipsniai

Kol kas tai ir visi minusai. Dar teko girdėti pamąstymą, kad Härkila turi problemų su tvirtinimo detalėmis. Pati taip pat esu patyrusi, kad šio gamintojo batraiščių kilpelės neatlaiko smūgio. Vadinasi, lydinys, iš kurio jos pagamintos, yra palyginti trapokas. Tikėkimės, kad dabar gamintojas šią problemą jau yra išsprendęs ir mano naujųjų aulinių batraiščių kilpelės nenulūš.

Pliusai
Garantuotai sausos kojos
Neutralus temperatūros pojūtis
Lengvi
Atsparūs

Minusai
Raištelių kilpelės kabinasi už kelnių
Padas galėtų būti lankstesnis

Nepavyko prenumeruoti metams? Prenumeruokite nuo vasario 2 d. iki metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.