Afrikinis kiaulių maras niekur nedingsta, o kai kuriose vietovėse net įsiliepsnoja nauja jėga. Tai liudija Maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pranešimai. Dėmesio! Šiemet AKM atvejai fiksuojami grėsminga tendencija. Ypač kenčia du rajonai!
Žurnalas sulaukė skaitytojo klausimo, ar dar galima gauti pinigų už rastą nugaišusį šerną ar jo palaikus?
VMVT svetainėje rasta informacija rodo, kad kompensacinės išmokos už radinį vis dar mokomos.
Pareigūnai aiškina. Kaip afrikinis kiaulių maras paliečia kiekvieną vartotoją ir jo piniginę?
Ar už surastas šernų gaišenas asmenims mokamos išmokos?
Siekiant mažinti afrikinio kiaulių maro (AKM) plitimą mūsų šalyje, asmenims mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas, nes tai padeda suaktyvinti kritusių šernų paieškas ir operatyviai juos pašalinti iš aplinkos, tokiu būdu užkertant kelią galimam ligos plitimui.
Asmenims reikia kreiptis ir apie tai pranešti VMVT arba tarnybos teritoriniam padaliniui visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403, el. paštu arba atvykus į artimiausią VMVT padalinį ir užpildyti reikiamą prašymą. Išmoka siekia 30 eurų.
Informaciją pateikiantys asmenys turi nurodyti tikslią šerno gaišenos radimo vietą (esant galimybei, pateikti koordinates pagal Globalaus pozicionavimo sistemą (GPS)). Radus nugaišusį šerną, jo negalima transportuoti, judinti, imti mėginių, užkasti ar savarankiškai pristatyti į VMVT teritorinį padalinį. Be to, VMVT specialistai rekomenduoja radimo vietą pažymėti aiškiai matomu ženklu – tiesiog užrišti ant medžio ar krūmo spalvotą medžiagos juostą, įsmeigti į žemę šaką ar pan.
Išmokos už suteiktą informaciją mokamos tik suradus šerno gaišeną nurodytoje vietoje ir atrinkus mėginius AKM tyrimams. Jei apie tą pačią šerno gaišeną praneša keli asmenys, teisę į išmoką turi pirmas informaciją pateikęs asmuo.