Patirtis

40 proc. išaugusi vilkų populiacija ūkininkams pridarė žalos už 127 000 eurų0

Nuotrauka: unsplash.com

“Deja AM visiškai nesilaiko VA plano. Pabrėžtina, jo jau dabar Lietuvoje (ploto vienete) gyvena ir veisiasi daugiau vilkų šeimų, negu Jeloustoune pikiniais 2006 metais. Vilkamyliai iš BV ankstesniais metais vis kėlė isterijas apie prasidėjusį vilkų “genocidą”. Tačiau pilkių gaujų skaičius vis didėjo. Šiemet neišduotas nei vienas leidimas probleminių vilkų medžioklei, nors ūkininkų kompensacijoms išleista per 20% daugiau lėšu, negu praėjusiais metais. Plėšrūnai, besibastantys po ganyklas ir apie gyvenvietes, turi būti naikinami ištisus metus. Tik taip atpratinsime vilkus ieškoti grobio ganyklose ir šalia tvartų”, – taip straipsni portale agrobite.lt komentavo skaitytojas Gediminas Pilipavicius.

PRENUMERUOKITE Žurnalą 2023 M.!

Portalas rašo

Tęsiant vilkų apsaugos programą Lietuvoje toliau atliekami moksliniai tyrimai, kurie padeda tiksliai nustatyti, kiek šalyje gyvena šių plėšrūnų. Naujausiais duomenimis, jų skaičius šiemet paaugo apie 40 proc., suskaičiuotos 87 šeimos, tad ir sumedžioti jų šį sezoną leista daugiau.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) atstovas sako, jog vilkų populiacija turi būti tinkamai įvertinta ir tik po to reguliuojama, nustatomas leidžiamų sumedžioti žvėrių skaičius.

„Prieš keletą metų dėl vilkų užvirė didžiulė diskusija – yra ar nėra jų, medžioti juos ar ne, daug klausimų buvo. Rengiant apsaugos planą dalyvavo aplinkosaugininkai, visuomenė, medžiotojai, ūkininkai, o patvirtintame plane buvo nurodyta, kad vilkų populiacija turi būti tinkamai įvertinta prieš imantis ją reguliuoti, medžioti, kad ji būtų stabili“, – BNS sakė tarnybos biologinės įvairovės specialistas Remigijus Uzdras.

Pasak jo, vilkų apsaugos planas įpareigoja medžiotojus pranešti tikslią vietą, kurioje sumedžiotas vilkas, paimti ir saugoti gyvūno mėginius, reikalingus tyrimams.

„Reikia imti raumens mėginį genetiniams tyrimams, jeigu patelė – gimdą, iš to matyti, ar ji turėjo jauniklių, ar ne, jeigu taip – kokia vada. Dantį reikia imti, iš jo galima pasakyti tikslų vilko amžių (…) Mėginius medžiotojai surenka ir laiko šaldiklyje, o vėliau tyrėjai juos surenka ir daro išvadas – nustato vilkų šeimų skaičių“, – pasakojo R. Uzdras.

Susiję straipsniai

Aplinkos ministerijos duomenimis, šiais metais Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos – plėšrūnų populiacija per metus padidėjo apie 40 proc., ji stabiliai auga ir yra saugi.

Toliau skaitykite agrobite.lt

PRENUMERUOKITE Žurnalą 2023 M.!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.